| PaulMPIC a întrebat:

dati-mi si mie exemplu de niste glume, bancuri (scurte) sa i le spun unei fete
DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| alialinu75 a răspuns:

Daca vrei sa spui unor fete bancuri, glume trebuie sa fie haioase.Sa nu aiba legatura cu ele, cu culoarea parului.
Ex:
1.Intr-o padure se deschide un supermarket. Toate animalele se aseaza la coada lupul, vulpea ursul ajung mai la urma. Deodata apare iepurele si vrea sa treaca de urs, care era ultimul. Ursul suparat il ia pe iepure la bataie, in cele din urma iepurele scapa si vrea sa treaca mai departe dar da de vulpe care suparata ca iepurele vrea sa o ia inaintea ei il ia la bataie. Iepurele scapa si de vulpe si ambitionat vrea sa treaca si mai in fata dar da de lup care vrea si el sa-l ia la bataie. Atunci iepurele suparat incepe sa strige:
- Sa mor daca mai deschid magazinul astazi!
2.Doi tipi isi plimba cainii prin parc. Unul are un Sant-Bernard iar celalalt tine in lesa o ciudatenie de caine foarte lung si de subtire cu un bot nefiresc de lung.
Asta cu "subtirelu'" il avertizeaza pe celalalt:
-Tine-ti bine cainele si ocoleste-ma la distanta!
-Hai Dom'le vrei sa zici ca ala subtire al tau imi "face" Bernardu'?
-Dom'le ai grija!
-Pariu pe 500 dolari ca al meu ti-l termina p-ala.
Pun pariul si dau drumul javrelor. Se face imediat un nor de praf si se aud numai schelalaiturile Bernardului... apoi liniste. Apare cainele subtire.
Asta cu bernardu:
-Dom'le am pierdut 500 si vreau sa ti-l cumpar, iti dau 5000 de parai.
-Mosule, stii ceva pe mine m-a costat 10000 numai operatia estetica a acestui crocodil!
3.Un reporter strain ii ia un interviu presedintelui Keniei:
-D-le presedinte, mai aveti in tara dumneavoastra canibali?
-Nu, nu mai avem de mult, ca i-am mancat pe toti...
4.Doctore, am fost la dvs. acum 3 ani si mi-ati spus sa ma feresc de umezeala...
- Da, da, imi amintesc...
- Am venit sa va intreb daca pot sa fac o baie...
5.Acuzat, recunosti acest cutit?
- Da, domnule judecator.
- Insemna ca marturisesti crima.
- Nu marturisesc nimic. Dar mi-l aratati pentru a patra oara. E normal sa-l recunosc!
6. Într-o şcoală, se aude un zgomot teribil dintr-o clasă. Directorul intră în clasă şi vede îngrozit cum toată lumea ţipă, se bate, unii s-au urcat pe bănci. Directorul se repede la cel mai zgomotos şi îl dă afară din sală. Se face dintr-odată linişte.
- Unde este profesorul vostru?
- Tocmai l-aţi dat afară...
6.Un student se duce la cantina si singurul loc liber este langa un profesor. Neavand ce face, se aseaza acolo. Profesorul spune : - Porcul nu-i este prieten porumbelului. Studentul raspunde : - Bine, atunci eu am zburat. Enervat la culme, la examen, profesorul ii pune studentului cele mai grele intrebari, dar acesta raspunde la toate. In cele din urma, profeorul il intreaba : - Vezi pe drum un sac de minte si unul de bani. Pe care il iei? - Pe cel cu bani. - Eu l-as lua pe cel cu minte. - Fiecare cu ce n-are... Profesorul, furios de-a dreptul, ii scrie pe lucrare "BOU". Studentul merge la el si ii spune : - Domnule profesor, v-ati semnat, dar nu ati trecut nota!
7.Un tip disperat se adreseaza unui pieton.
Tipul: - Nu va suparati! Spuneti-mi, va rog! Unde este fabrica de paine?
Pietonul: - Nu ma supar. Este langa fabrica de confectii.
Tipul: - Si, va mai rog, sa-mi spuneti! Unde este fabrica de confectii?
Pietonul: - Langa fabrica de paine.
Tipul, nervos: - Bine, ma! Da` fabrica de paine si cea de confectii, unde le pot gasi?
Pietonul, calm: - Una langa alta!
8.Un muncitor termina de pus mocheta intr-o camera dupa care vrea sa iasa sa fumeze o tigara. Cum nu-si gaseste pachetul de tigari se intoarce in camera sa-l caute. Vede o umflatura chiar in mijlocul camerei, sub mocheta proaspat pusa. Isi zice ca nu are sens sa scoata mocheta pentru un pachet de tigari, asa ca isi ia ciocanul cel mai mare si arde vreo doua lovituri ca sa niveleze locul.
Tocmai atunci intra in camera proprietar ul, care-i spune:
- Uite, ti-am gasit pachetul de tigari, l-ai lasat in bucatarie. ​ Acum de-as mai gasi si hamsterul, ca nu e pe nicaieri.

1 răspuns:
| PaulMPIC explică:

Am zis scurte nu sa stau 10 minunte sa zic un banc