| Nero a întrebat:

Dati-mi si mie o dieta ceva (nu copy-paste de pe net) cei care au incercat, sa slabesc vreo 4-5 kg in doua saptamani (sunt baiat si am 16 ani).As fi interesat sa slabesc in special in zona soldurilor deci accept si exercitii care m-ar putea ajuta.
Mersi fain.

1 răspuns:
| Antooooooooooooooo a răspuns:

Mai intai ar trebui sa cumperi cateva alimente care te ajuta sa slabesti cum ar fi avocato, grepfuit. ceaiul verde este iar foarte bun, incearca sa mananci orez brun, zeama de lamaie, ardei iute. Adica, intr-o zi ar trebui sa mananci de dimineata un bol de cereale cu fulgi de porumb, la pranz o ciorba vegetariana, salate iar seara fructe. (bine, nu orice fel de fructe).
Apoi, va trebui sa continui cu sportul, care este iarasi foarte important. Poate chiar cel mai important. Incepi dimineata cu 50 de genoflexiuni sau abdomene, seara te duci si alergi cam o ora, si la pranz incerci sa te misti, sa te plimbi cat mai mult. Trebuie sa iti alegi o zi in care sa tragi de tine pana cazi. Sa muncesti cu abdomenele foarte mult. Poti merge la farmacie si sa ceri sa-ti recomande ceva pentru slabit. Sper ca ti-am fost e ajutor si bafta. Nu uita, sportul e cea mai buna dieta.