| anonim_4396 a întrebat:

De ceva timp imi place o fata, eu sunt genul mai timid nu prea intru in discutii cu oamenii, si stiu ca acum o sa ziceti ca sunt cate si cate subiecte de vorbit gen muzica si alte chestii, dar cand vreau sa vorbesc cu ei nu stiu ce le place lor... ca sa pot sa fac o conversatie, sau sa intreb pe cineva de ex: ce muzica iti place? nu reusesc sa gasesc un moment bun sa ii intreb.In fine deci sa trecem la subiect:

Asa ca m-am mai uitat la intrebari gen cum cuceresti o fata sau din astea si am gasit un raspuns gen: compune-i o poezie.
Si mi-am zis:Eh, o poezie, cat de greu poate sa fie? Si m-am apucat sa ii scriu o poezie pe anumite lucruri care s-au petrecut.De ex:o imbratisare; pivirii(alea cu privitul in ochi)si altele si pe baza astora am incercat sa o compun si suna cam asa:
Esti mai calda ca lumina verii
mai dulce ca gustul mierii
mai fina ca atingerea marii
mai miresemata ca trandafiri

Stau si te privesc,
te privesc, te privesc,
si nu m-as oprii din a te privii
poate doar cand as obosii
si nici atunci nu m-as oprii
din a te privii...
Si-ti intorci privirea
cu ochi tai cei caprui si patrunzatori
ce patrund in ochi mei
si simt un fior in mine
ce ma cuprinde
si-mi ascunde privirea
de privirea ta.
Si trece doar o clipa...

Si daca puteti as vrea sa ma ajutati spunadumi ce as putea adauga la versul de mai jos si vreau sa mi se termine ultimu cuvant neaparat in "ii" ca sa imi ieasa rima.

"esti mai miresmata ca (...) trandafirii"

Sa imi spuneti daca e destul de buna pentru a impresiona o fata cu ea, in cazul in care o sa ma ajute cineva cu, "cuvantul magic"

Si vreau sa mentionez ca am 13 aproape 14 ani,asta se intampla la scoala, o privesc in ore, si na cum am scris acolo se mai uita si ea la mine si na am descris cat de poetic am putut si eu ce simt atunci cand ma priveste in ochi.
As aprecia comentariile voastre asupra a tot ce am scris.

5 răspunsuri:
| Ironicnαme a răspuns:

Oh,un poet printre noi.

| d3javw a răspuns:

Foarte frumoswinkingpoti sa eu arati dar sa nu aiba fite deoarece in momentul in care ii vei arata te va lua de fraier straight face incearca sa intri in discutie cu diferite subiecte si sa fi atent despre ce vorbeste daca se uite la vreun serial ceva

| Crisss22 a răspuns:

E frumoasalove struck eu zic sa eu arati. si va vedea ce zice.

| blondyna96 a răspuns:

Nu cuceresti o fata cu poezii..sa fii sigur de lucru asta.incearca mai bine sa te dai pe langa ea, sa intri in vorba.pe messenge, lasa-i commuri pe facebook.asa e mai usor.

| kko a răspuns:

Eminescule, tu esti?