| anonim_4396 a întrebat:

Sall TPU, nu sunt prea mere am 9 ani si la scoala am ajunt la tabla inmultiri cu 6 si trebuie s-o invatap pe derost.
Intrebarea este:cum pot s-o invat mai repede?

5 răspunsuri:
| AnimatedSignature a răspuns:

Păi, 6 x 1 = 6 (gândeşte-te 6 x 1 + 0)
6 x 2 = 12 (6 x 1 + 6)

Sau, dacă nu poţi aşa concentrează-te în caiet/clasa. Fii calm că, când răspunzi nu cade cerul. Succes!

| motan444 a răspuns:

Uite cel mai repede o inveti da o scrii iar si iar si iar o sa iti intre in cap fara sa iti dai seama

| MissDevilish666 a răspuns:

✰ Bună.
O poți scrie pe caiet de 1O ori până o reții.
O altă metodă ar fi să scrii o poezie sau o melodie care să conțină tabla înmulțirii, așa vei învăța mai repede și ușor.
http://relaxare.wordpress.com/2013/02/11/sa-invatam-usor-tabla-inmultirii/
Succes!

| Cr1st1ii a răspuns:

Uite aici. http://www.youtube.com/watch?v=ITFSVArybQw funda te rog.

| myamarymya a răspuns:

Off imi amintesc si eu de etapa aceea exact ca tine mama ma amenintase ca daca nu invat ma pedepseste si am luat caietul am scris si m-am urcat in pat si am inceput sa merg prin pat si sa repet tabla inmultiri cu 6 ciudat a fost ca a mers si am spus-o la perfectie dar nu stiu. daca o sa mearga la tine ce zici daca te-ai duce la librarie ti-ai lua o foaie de hartie sa un carton dublex si niste carioci si ai scrie toate tablele inmultiri de la 1-10 si fiecare scrii cu cate o culoare si o lipresti de perete unde iti faci tu lectiile si le repeti mereu cand ai timp sau cand vrei a PS cartonul dublex e mare si ai putea sa il dai in dou si sa scrii si tabla impartiri dar la fel ca la tabla inmultiri cu cate o culoare happy sper ca te-am ajutat happy :*