| StefyRO a întrebat:

Salut la toata lumea! Am un frate mai mic, in clasa a 2-a si nu stie bine tabla inmultiri, ma tot bate la cap x-( cum pot sa il fac sa imvete mai repede tabla inmultiri?

Răspuns Câştigător
| gigatunet92 a răspuns:

Stiu eu
prima data fal sa invete de la 1 la 4 de 5 ori dar sa invete cu voce tare dar nici sai trezesti pe vecini si dupa aia al pui sa ati scrie tabla de la 1 la 4 si daca tia scris corect al pui sa invete de la 5 la 7 ca sa nu fie prea mult si al pui de 7ori cai mai greu aicea si al pui sa ati scrie tabla de la 5 la 7 si daca tia scris corect al pui sa scrie de la 1 la 7 ca sa nu uite cea invatat de la 1 la 4 si dupa aia de la 8 la 10 de 10 ori ca e greu pentru el si daca tia scris corect de la 8 la 10 al pui sa scrie dela 5 la 10 dar sa invete de la 5 la 10 de 15 ori (scuze pentru marire dar sa fie pregatit)si dupa ce tia scris (Corect daca tia scris corect)al pui sa scrie de la 1 la 10 si incearca iar daca nu a reusit sa invete iei de la 1 la 4 prima data de la 5 la 7 dupa aia si ultima oara de la 8 la 10 si tot asa dar ati ia mult timp dar n-ai ce face e fratiorul tau! asa e viata trebuie asi inveti pe cei mai mici!