| Eualex667 a întrebat:

Sall tpu.Recent tot m-a bantuit o idee si vreau sa va cer un sfat sau mai bine spus o parere.Am 17 ani sunt un baiat slab,inalt,de treaba si inca nu am sarutat o fata, desigur ca am mai sarutat dar nu cu limba.Chiar ma cuprinde o anumita tristete cand ma gandesc ca nu am gasit o fata serioasa cu care sa imi impartasesc gandurile si sa formez o relatie, poate si pentru ca nu am avut timp datorita studiilor.Vreau sa stiu ce parere aveti. Oare o sa gasesc in viitorul apropiat o fata care sa nu se rujeze in fiecare pauza la scoala sau care sa aiba ORICE altceva in cap decat? Personal nu am intalnit deocamdata o fata mai diferita si de aceea apelez la voi.Ms happy

Răspuns Câştigător
| titi14 a răspuns:

Hmm nu ai de ce sa te intristezi la acel gand crede-mawinking! Eu am inceput cu aceste lucruri de la o varsta mult prea frageda dar nici o relatie nu a mers si am avut multe tocmai ca eu nu am gandit ca tine adica sa imi gasesc o fata si sa nu fie ca toate celelalte. Am gasit la un moment dat o super fata tot aici pe TPU si m-am imprietenit cu ea doar ca eram putin la distanta si nu a contat si m-am indragostit de ea tocmai pentru ca am gasit-o diferita fata de restul. Deci da amice vei gasi o fata pe gustul tau cu care sa impartasesti si bune si rele si cu care sa traiesti mult si bine. Sunt placut surprins ca mai sunt oameni care la 17 ani se axeaza pe studii si nu pe fumat, sex, bautura si droguri. Continua tot asa ca stii vorba aceea oricine de pe lume are o jumatate. Continua cu studiile ca de fete ai timp cat vreiwinking! Iar daca sa zicem iti vei gasi o fata pe la 18, 19 ani atunci va fi mult mai frumos deoarece sentimentele vor fi mai puternice decat la aceasta varsta, vei trai totul cu o intensitate foarte mare si vei vrea sa nu se termine! Ai rabdare ce va aparea si fata ce o doresti.

4 răspunsuri:
| PsiholoagaTPU a răspuns:

Hei tipule! M-am uitat la poza ta de profil și ești drăguț. Deci clar nu aspectul fizic e problema la tine. Păi trebuie să cauți mai exact acest tip de fată, și să îți deschizi bine ochii că de cele mai multe ori o să tragi să tânjești și să fii ademenit de aspectul fizic. Ieși și tu mai mult prin oraș, fă cunoștință cu cât mai multe persoane. Sunt multe fete foarte calumea la vârsta asta, doar că sunt greu, foarte greu de găsit, și în zilele astea tipele sunt atrase numai de mușchi, bani și „șmecherie". Nu te alarma, și nici nu trebuie să fii trist pentru că atunci când vei găsi tipa aia mai „altfel" cum îi spui tu, o să îți dai seama că a meritat tot timpul ăla în care așteptai.
P.S: Mă bucur că mai sunt băieți ca tine care nu au în cap doar țâțe, cur, sex, băutură și droguri. Big like for you man. happy

| XtremeOne a răspuns:

Exista si fete asa cum iti doresti. Atunci cand o vei gasi nu va conta ca nu ai mai saruta... Totul va veni de la sine. Conteaza mult alegerea pe care o faci iar daca e nevoie.mai lasa.si de la tine dar nu sa fii luat de prost!

| Gabriel_Andrei_1996 a răspuns:

Cred ca cel mai bine ai iesi si tu putin din casa happy daca zici ca esti "de treaba" ar trebuie sa gasesti usor o fata si sa o saruti happy sau poate ai dat doar peste fete carora nu le place sa sarute ( cu limba )... daca stai sa cauti acea fata perfecta ajungi sa mori si nu o gasesti. Distreaza-te, fa ce vrei cu cine vrei, nu te lasa influentat de nimeni si pana vei gasi perfectiunea intr-o fata ( chiar daca nu exista ) fa ce vrei cu altelewinking

| Eualex667 explică (pentru Gabriel_Andrei_1996):

Stai linistit ca nu caut perfectiunea caut doar sa ma simt bine cu acea persoana.