| andrutza2013 a întrebat:

sunt in clasa a 6 si la ora de romana ne-a pus sa facem pe micii jurnalisti. trebuie sa ne alegem un subiect si apoi sa intrebam oamenii de pe strada cate ceva. ce subiect sa-mi aleg si ce intrebari sa pun. cel mai bun raspuns primeste funda!

1 răspuns:
| Aayan a răspuns:

Buna.
Uite cateva subiecte : teste de cultura generala ( pune intrebari din tot felul de domenii ), Rosia Montana ( pro/contra si de ce ), Dragoste ( intreaba-i de inseamna termenul pentru ei, cum se manifesta), Tehnologia in scoli ( pro/ contra si de ce ), Operatii estetice ( pro/contra si de ce ), Facebook ( pro/contra si de ce, cat si despre importanta ).