| saritaa a întrebat:

Sall` TPU! Sunt in clasa a 8a in Dante! E liceu cu clasele 5-12 si nu stiu ce profil sa aleg! Sunt ca profiluri:mate-info bilingv italiana siflilologie bilingv italiana[cele care imi sunt mie mai convenabile]! Ce profil imi propuneti sa aleg si dc?

4 răspunsuri:
| Ropidox a răspuns:

Si eu sunt in Dante a 9a la Mate info si parerea mea e ca e mai simplu la filologie pentru ca:Nu dai teza la mate,La romana nu faci gramatica, doar literatura, in principiu la folologie e mai mult de toceala.Dar daca le ai cu matematica te poti duce la Mate-Info. Funda!

| thepynk a răspuns:

Esti in Italia?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Filologia e mai simplă. happy Eu sunt la mate-info şi mă sfârtecă profii. ^_^

| saritaa explică:

Nu sunt din Romania!happy