| anonim_4396 a întrebat:

Vreau Sa imi chimb caracterul pe care il am, sincer sa fiu nu prea imi place. Sunt Prea Bun La Suflet, ajut persoanele care au nevoie de ajutor, imi ajut prieteni, Glumesc ii fac sa rada sau chiar ma injosesc eu ca sa ii fac pe iei sa rada ssmd...
Si din cauza asta, sunt prea bun si sunt luat de prost... acum daca au nevoie de cv vin la mine si daca nu ii pot ajuta zic : - Ce bulangiu esti sau alte chestii. Ma barfesc, Alteori ma iau la misto sau fac o gluma pe seama mea eu tin in mine si rad alaturi de iei. Vreau sa fiu mai serios nu vreau sa m-ai fiu asa bun. Nu am scris cam gramatical dar sper ca ati inteles. Nu vreau comentarii aiurea. Ms happy. DAU FUNDA!

Răspuns Câştigător
| AnaRadu a răspuns:

Buna. Pai sincer oamenii buni sunt apreciati doar de oamenii la fel de buni ca ei. Acum ca tu ti-ai ales altfel de prieteni asta este alta problema.Nu zic ca ei nu sunt buni, dar nu sunt suficient de buni.Sau uneori stii cum sunt prietenii : Ma prostule ma nu stiu cum va mai ziceti voi. Nu este neaparat sa te schimbi la caracter pentru altii incearca pur si simplu sa mai zici si tu cate o data nu, nu te mai injosi daca altii nu ar face asta niciodata pentru tine. Ar fi mai ok asa, si eu apreciez sincer ca ai facut toate chestiile alea pentru prietenii tai. Sper ca te-am ajutat!

8 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Cu aşa ceva te naşti! E foarte greu să te schimbi! Nu prea e bine, pentru că te cred majoritatea fraier.Dar cite te cunoşte bine ştie să te aprecieze la adevărata valoare!

| croissant a răspuns:

Nu ai scris deloc gramatical nu "cam". Pai cine te pune sa razi cu altii pe seama ta laughing Selecteaza-ti mai bine prietenii.

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Niste prieteni adevarati nu s-ar purta asa cu tine, ci te-ar aprecia, pentru ca ce faci tu e frumoshappy Daca un idiot de genu' iti mai cere favoruri, spune-i ca nu ai chef, pentru ca vine la tine doar pentru favoruri si nu vrei din moment ce stii ca te isulta... Si arata-le ca esti nepasator in legatura cu ei, ca asta pe ei o sa ii doara. Succes:*

| VladGH a răspuns:

Pai psihologic tu ii ajuti ca ei sa nu rida de tine dar in mintea lor e asa: Numai sa incerce sa nu ma ajute ca o sa-l iau la misto tot timpul. Cred ca ai observa ca fac glume pe tine numai cind sunteti mai multi, adica cel care face glume pe seama ta in jurul a mai multora nu poate face glume cind sinteti numai in doi. Asa ca fii bun cu cei care stiu sa-ti multumeasca si ca sa-i dezamagesti pe astia care fac glume pe seama ta nu le trage atentia si chiar evitai, gasesteti cercul tau.

| Alexaaandraaa a răspuns:

Încearcă să nu i-mi pui la suflet tot, să nu îți i-mi pese atât de mult și să fi alături doar de cei acre simți că îți vor cu adevărat binele nu se folosesc, pe restul trateazăi ca atare. Succes! puppy dog eyes Pup!:*

| AllForOneAndOneForAll a răspuns:

Este frumos ca faci bine.esti o persoana minunata.tu ai facut greseala aici ca iai invatat.nu ii mai ajuta cu ocazia asta vezi daca sunt prieteni adearati. daca i asa intra in alt grup. ajuta-i pe cei apropiati tie sufleteste.si eu sunt in impostaza ta dar invers.si eu ma lupt dar e greu tie ii va fi usor.bafta

| skaywalker a răspuns:

Baga un morcov in cur si stai cu e vreo 2 zile sa vezi ce iritat ao sa fi nu o sa iti mai arda sa ajuti pe nimeni

| demage a răspuns:

Incearca sa fi mai serios,