| anonim_4396 a întrebat:

:X
intrebarea mea este urmatoarea:
Ce parere aveti despre moarte?
cel mai convingator raspuns primeste funda:X

Răspuns Câştigător
| ΛŁ3ЖΔЙĐЯΔ a răspuns:

MOarte? Moartea este o nastere. Aici pe Pamant, noi suntem trecatori iar prin moarte, vom fi liberi, vom trai vesnic. Si desigur ca moartea nu trebuie vazuta ca ceva negativ, ci ca ceva ce ne va dezlega din lantul de suferinte si greutati ale vietii. Eu personal abia astept moartea. O fi frumoasa viata da prea grea, asa ca.

3 răspunsuri:
| Dav7id a răspuns:

Nu stiu(asta o face interesanta) sper doar ca acolo sa pot sa fiu liber, scapat de prejudicii si orice.Sa pot sta intr-un loc verde fara a-mi fi teama ca ma murdaresc si o sa arate lumea cu degetul,satul sa vad cum imprastie lumea pareri fara sa se uite in oglinda,doar eu intr-o mare de iarba verde, un aer de mare si o mare care sa isi salte aripile ori de cate ori bate vantul. Sper totusi ca o sa fie macar o fata cu mine, singur nu-i la fel.

| Deeaaaaaaaaaaaa a răspuns:

Da intr-adevar moartea ne scapa pe toti de probleme...dar trebuie sa ne gandim si la familie si la prieteni...ei ce vor face daca noi vom muri?
unele pers mor mai devreme sau mai tarziu
dar in urma unui deces...viata celor din jur nu este atat de simpla...si chiar daca moartea este frumoasa niciodata nu se stie unde ajungem in iad sau in rai

Răspuns utilizator avertizat