| Ankutzaaa a întrebat:

Buna tuturor!
Ce parere aveti despre sexul ORAL?
Vreau pareri de la fete cat si de la baieti.(sex oral reciproc)
Cel mai bun raspuns primeste FUNDA:X
Va >pupbig grin

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Sexul oral ofera o placere deosebita, satisfacerea partenerului cu gura ofera mult mai multe senzatii decat penetrarea obisnuita din motive evidente. Se poate folosi limba, buzele, unor barbati chiar le place sa fie muscati usor.

Sexul oral reciproc sau 69 e ideal pentru ca ambii parteneri sa primeasca placere.

In timpul sexului oral, nu doar persoana care primeste are o satisfactie ci excitatia se manifesta si in cazul celui sau celei care ofera, asa ca iti dai seama ca atunci cand partenerii isi fac sex oral reciproc, placerea e dubla.

Din pacate nu toata lumea agreeaza sexul oral din diverse motive, unele puerile, altele fiziologice, mai exact unora li se pare gretos. Asta e mare pacat.

19 răspunsuri:
| neutrino a răspuns:

Ceea ce face fiecare intre cei patru pereti ai dormitorului, este o problema intima a fiecaruia si tine si de propria filozofie despre viata si despre sex. Totul trebuie sa ramana intre cei patru pereti si nu trebuie sa ne laudam sau nu, cu ceea ce s-a intamplat acolo. Prerea mea este ca trebuie sa folosim pentru sex "orificiile" care sunt destinate acestui scop. Daca totusi vrem sa ne extindem, atunci acest lucru trebuie sa-l facem dupa ce ne-am obisnuit si am inteles ce este acela un sex normal, vaginal. Nu trebuie sa facem nimic anormal, numai de dragul "modei".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ihhhhhh blushing blushing, vai'di mini si di miniii, oaleleei mamuca unde ma pusesi mata sa intru breee, auzi la dansa ce intreba, sex oral bre? Ce pareri mai vrei mai daca ai scris sex oral reciproc?

| LineGuide a răspuns:

Sexul oral este un simplu capriciu, care e binevenit, daca este din partea partenerului. Asa ajungi la un grad mai mare de excitatie, si vei avea o partida mai buna de sex, cu partenerul.
Mult noroc!

| anonim_4396 a răspuns (pentru LineGuide):

Dar si de doua secunde laughing daca nu este facut pana la orgasm, sexul oral, degeaba mai facem huta-huta

| LineGuide a răspuns (pentru anonim_4396):

E parte din preludiu, deci nu-i total inutil.

| anonim_4396 a răspuns (pentru LineGuide):

Stiu mai, dar odata excitat pana la orgasm(aici vorbim de ambii parteneri ) iti spun ca actul sexual va dura mai mult si o sa fie si mai intenswinking stiu eu ce stiu

| bogdan72 a răspuns:

Nu prea cred ca poate exista o opinie "corecta" cu privire la sexul oral. Probabil vei da funda aceluia care se potriveste cel mai mult cu opinia ta laughing.

Revenind, tine de natura fiecaruia daca are inclinatie spre practica sau nu. Baietii gandesc in general la unison cand vine vorba de asta laughing. Un "da" raspicat cu exceptia catorva de parere ca "fata se injoseste, e folosita ca o carpa etc." Am doua contraargumente, dar ca sa nu pierd timpul il voi spune doar pe cel principal: Ok, presupunem ca da - fata se injoseste cand ii face sex oral iubitului. Dar atunci cand el ii face ei, nu se injoseste si el la randul lui, pentru placerea ei? Si daca doi oameni se injosesc reciproc, doar pentru placerea celuilalt, si isi calca pe mandrie ca sa se stie unul pe altul fericit, nu e asta cumva chiar romantic?

La fete parerile sunt impartite. Sunt unele carora nu le place si punct. Multe fac din ratiuni mai practice si, in general, pentru iubit. In ideea ca nu simt o placere sa faca, dar daca asta ii face fericiti... de ce nu? Si a treia categoria - cele carora le place. De unde placere? In general de la sentimentul pe care il au cand vad cat de mult isi pot excita iubitii, cata placere le pot provoca prin cateva miscari simple si prin controlul pe care il detin asupra lor. De fapt, intregul lor orgasm e in mainile lor. Daca vor, printr-o singura miscare pot sa-l duca in al noulea cer sau sa ii spulbere tot paradisul printr-o singura miscare. Si le place chestia asta laughing. Sexul oral facut iubitei e mai acceptat de fete, in general.

Concluzia mea e ca nu poti acuza pe nimeni. Sexualitate fiecaruia difera. E simplu.

Sper ca ti-am fost de folos! big grin

| unknøwn a răspuns:

Cel mai bun sex oral e cel făcut de gura lumii.

| Ankutzaaa explică (pentru unknøwn):

DAlaughing ASta e luata de pe net..am citit-o si eubig grin

| varcolaccc a răspuns:

Sexu oral e sex oral laughing Ce părere sa am nu am facut niciodată sex oral unei fete cat nici sex normal happy Cred ca e ceva normal, frumos intr-o relatie nu stiu. Presupun ca e ceva care face parte din viata de cuplu happy

| BlitzLikeXd a răspuns:

Asta nu stiu deloc

| trance04 a răspuns:

Cati ani ai? Nu ma intereseaza funda ta

| Ankutzaaa explică (pentru trance04):

In orice caz sunt majora..pentru linistea talaughing

| hondru a răspuns:

Asa descoperim cine a dat limbi in *** laughing)) rusine pentru baieti.si fetele care au pupat cucu primiti cate o diplomalaughing))

| 69AnonimuS69 a răspuns:

Este o placere greu de descris dar mai misto ca cel anal. Cel reciproc este ceva gen de egalitate. Asa ambi parteneri experimenteaza sexul oral

| Biutzaaaaa a răspuns:

Buna! Nu toata lumea agreeaza sexul oral dar eu zic ca este ceva frumos intr-o relatie.Am incercat si eu si stiu cat este de placut sa faci sex oral.Sexul oral reciproc(69) este un mod de a oferi si a primi placere in acelasi timp.Pe langa aceasta sexul oral fie ca este normal sau 69 ii apropie foarte mult pe cei doi si ajuta in relatie.Ai un sentiment minunat atunci cand faci asa ceva si este si mai frumos sa iti vezi partenerul fericit datorita tie.Asta este ce cred eu. :* Funda?

| costy28 a răspuns:

Mmmm,gustosrolling on the floor

| DDH a răspuns:

Sexul oral se poate practica intr-o relatie stabila cu un istoric lung in spate (asta in cazul in care vrei ca persoana de langa tine sa nu te considere o curva). Acest tip de sex este foarte placut si iti trezeste fiecare particica din corpul tau la viata. In acelasi timp este sigur (adica nu te lasa insarcinata) si nu simti niciun pic de durere. Eu nu am oferit sex oral ci doar am primit. Te sfatuiesc sa incerci!

| anonim_4396 a răspuns (pentru DDH):

Cica, ea doar a primit laughing))) si zi asa DDH mantale esti amortita mai mereu iar cand ti se presteaza un cunilingus faci ca armasarul lui Harap-Alb laughing nu o lua ca pe o polemica, trebuie sa mai glumim ca daca ramanem numai cu sex in cap devenim obsedati, si ne bate nenea politistu' cu pulanu