| FeeLGooD a întrebat:

Sall TPU1! dati-mi si mie un link care sa aiba informatii despre imparatul traian(o adresa de net)pentru ca imi trebuie la istorie(dar sa nu fie prea lung)dau funda!

Răspuns Câştigător
ÉrotiqueConseils
| ÉrotiqueConseils a răspuns:

Găseși aici o mulțime de informații despre Împăratul Traian :
http://www.scribd.com/doar_valy/d/65741442-Imparatul-Traian.
Poți transcrie prima parte, mai exact acest fragment:
„ Traian este primul împărat roman născut în afara
peninsulei Italice la 18 septembrie 53 în provincia Baetica,
din sudul peninsulei Iberice, în municipiul Italica. Tatăl său
era cetăţean roman, guvernator al provinciei natale, consul
şi va deveni guvernator al provinciei Siria, mama iberică.
Înclinat către viaţa militară, Traian a intrat de la vârsta de 17 ani în armată şi a servit zece ani, ca tribun militar (ajutor de comandant) alături de tatăl său, în Siria. Era liniştit, modest, rezistent şi obişnuit să gândească şi să acţioneze rapid."
Baftă!

1 răspuns:
| AndyBăă a răspuns:

Http://ro.wikipedia.org/wiki/Traiannu trebuie sa scrii tot decat ce te intereseaza
http://referat.clopotel.ro/Imparatul_Traian-6311.html sincer asta este cel mai scurt
Funda?