| CowboyxD a întrebat:

Sall tuturor am 15 ani si 8 luni. Am 181, 6 cm si 64 kg. La inceput de noiembrie cind mam masurat aveam 179, 7cm acum 181, 6cm. Am deseori dureri de spate. Cum credeti as putea sa cresc pina la 186cm pina la 1 septembrie? In clasa am prieteni care au 183-185cm si eu sau apucat de culturism caci nu vor sa mai creasca. Eu insa fac ridicai la bara stau cite 2 ore.
P.S mama are 164cm si tata 183cm in familie majoritatea sun nanti.
P.S nu vreau raspunsri de genu apucate de basket sau handball, inot. Vreau sa-mi spuneti cite sarituri in inaltime sa fac sau cite km sa alerg? Ceva ce v-a ajutat pe voi sa cresteti mai repede si mai mult. Va rog ajutati-ma=) Scuzati de ortografie...

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti creste in inaltime sarind pe trambulina, dar si almentatia este foarte importanta! Mananca multe fructe si legume, consuma apa, si renunta la produse care contin coloranti si conservanti! Si sa stii ca poti creste in inaltime pana la 18 ani.Mai ai timp! FUNDA?

| baf a răspuns:

Eu sunt fata am 16 ani impliniti pe 9 ian si am 170 si mi se pare ca sunt extrem de inalta urasc asta..nimeni din familie nu e inalt, si nici nu practic vreun sport ...stai linistit ca mai ai pana la 18 ani...