| CowboyxD a întrebat:

Sall tuturor am 15 ani si 8 luni. Am 181, 6 cm si 64 kg. La inceput de noiembrie cind mam masurat aveam 179, 7cm acum 181, 6cm. Am deseori dureri de spate. Cum credeti as putea sa cresc pina la 186cm pina la 1 septembrie? In clasa am prieteni care au 183-185cm si eu sau apucat de culturism caci nu vor sa mai creasca. Eu insa fac ridicai la bara stau cite 2 ore.

P.S mama are 164cm si tata 183cm in familie majoritatea sun nanti.

P.S nu vreau raspunsri de genu apucate de basket sau handball, inot. Vreau sa-mi spuneti cite sarituri in inaltime sa fac sau cite km sa alerg? Ceva ce v-a ajutat pe voi sa cresteti mai repede si mai mult. Va rog ajutati-ma=) Scuzati de ortografie...

4 răspunsuri:
| BudăSpiritOfVengence a răspuns:

Nu esti cam dependent de inaltime? ai vreo 7-9 intrebari, poate o sa cresti, poate nu, cu ce te ajuta daca esti mai mare de 180?

| Okami23 a răspuns:

Nu ai cum sa cresti mai mult de 183 de cm cat are tatal tau, poate in doi ani dar slabe sanse

| CowboyxD explică (pentru Okami23):

De ce asa zici am prieteni care au crescut ca niste brazi si sunti mai nanti ca tatii sai cu jumate de cap. Eu insa as mai vrea inca 8cm sa cresc e cam mult dar poate am sanse.

| CowboyxD explică:

Am pus de multe ori intrebarea aceasta si nici un raspuns care sa ma ajute...