| CowboyxD a întrebat:

Sall tuturor am 15 ani si 8 luni. Am 181, 6 cm si 64 kg. La inceput de noiembrie cind mam masurat aveam 179, 7cm acum 181, 6cm. Am deseori dureri de spate. Cum credeti as putea sa cresc pina la 186cm pina la 1 septembrie? In clasa am prieteni care au 183-185cm si eu sau apucat de culturism caci nu vor sa mai creasca. Eu insa fac ridicai la bara stau cite 2 ore.
P.S mama are 164cm si tata 183cm in familie majoritatea sun nanti.
P.S nu vreau raspunsri de genu apucate de basket sau handball, inot. Vreau sa-mi spuneti cite sarituri in inaltime sa fac sau cite km sa alerg? Ceva ce v-a ajutat pe voi sa cresteti mai repede si mai mult. Va rog ajutati-ma=) Scuzati de ortografie.

2 răspunsuri:
| Frankestiie a răspuns:

Buna!
In primul rand ai putea sa te tii de o bara (desigur, mai inalta cu mult decat tine...incat sa nu ajungi cu picioarele jos)

In al doilea rand ai putea sa te uiti pe YT dupa diverse clipuri ( ex: http://www.youtube.com/watch?v=hPGgZ20ZHgs)

Succes!

| CowboyxD explică (pentru Frankestiie):

Cit timp sa stau... daca stau cite 2minute agatat facind asta de 10 ori ese in jur de 20 min e bine?