| tanya188 a întrebat:

Vreau si eu niste statusuri triste. va rogg.

1 răspuns:
| Didiuxx a răspuns:

Daca plangi pentru ca soarele a disparut din viata ta, lacrimile te v-or impiedica sa vezi stelele.

Degeaba existi daca nimeni nu stie nimic de tine

Daca norii varsa lacrimi si iubirea n-a trecut, poate mai apare o sansa sa pornim de la inceput...

Viata nu inseamna sa supravietuiesti unei furtuni ci sa stii sa dansezi in ploaie."

Sa iubesti inseamna sa accepti ceea ce a fost, ceea ce este, ceea ce va fi si ceea ce inca nu s-a intamplat.

Tine minte ca... o lacrima adevarata e rece

Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schiteze un zambet atunci cand esti trist.

Ritmul vietii mi se pare nedrept, Era asa diferit cand erai cu mine...

Zambeste, atunci cand doare cel mai mult!

Dragostea este ca vantul: o simti dar nu o vezi

vreau sa plang pentru`. noi sa imi cer iertare` `.in fata ta am fost un copil si` ma doare.`.x!

Acum ecoul spune asa:"Chiar daca ai puterea sa ascunzi" ti`e dor de EA

Chiar daca esti ranit,cineva ti-a zambit si soarele rasare chiar daca doare...

Daca pentru un moment ai crezut ca o vei distruge, uite`o dupa putin timp : zambeste si e dulce

->Nu merita sa plangi, sa te distrugi pentru'o greseala. La vârsta asta, orice greseala face parte din viata normala!

Durerea te-a maturizat, te-a pus pe gânduri.Te-a învățat să citești printre zâmbete și rânduri. Ștergi o lacrimă dar nu poți să ștergi amintiri"

Nu fi trist ca m`ai pierdut. Fi fericit ca m`ai cunoscut. Baieti ca tine gasesc peste tot. Poti sa pleci, ma doare`n cot. Hai bye`bye! Ramai cu bine

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie, e greu sa suferi in tacere si nimeni sa nu stie…

Ce sa fac ca lacrima sa nu se mai plimbe pe obrazul meu?

Indiferenta ta, raneste sufletul altora…

Sick of crying, tired of trying, yes i’m smileing but inside i’m dieing...

Sunt doar o lacrima care cade si nu e nimeni sa aiba grija de mine. Voi fi stearsa, lasata sa cad. Ce se va intampla cu mine?!

Imi place sa ma plimb prin ploaie pentru ca nimeni nu vede ca plang...

Sunt lucruri care nu vrem sa se intample, dar trebuie sa le acceptam! Sunt lucruri pe care nu le stim, dar trebuie sa le invatam.

Cel mai trist lucru este sa te simti in plus acolo unde, candva, tu inseamnai totul

Dragostea se naste din priviri, creste pe buze si moare in lacrimi!

Sper ca te'am ajutat...