| w0rkSpace a întrebat:

Sallut! Cine imi poate spune un mod in care pot invata mult mai bine adica sa nu fac ZzZzZzZ in fata carti laughing Dau funda + vot >:

Răspuns Câştigător
| 37celsius a răspuns:

Ca sa poti invata ceva rescrie lectia frumos pe alta foaie, cu culori, sublinieri, fa rezumat la lectie, extrage numai ce e important si ca sa nu adormi cu capu pe caiet/manual/foaie si sa-ti curga saliva invata cu voce tare, merge cel mai bine. Sau o alta metoda mai e sa faci fitzuici, nu stiu de ce memorezi in timp ce le scrii, foloseste prescurtari si atunci retii denumirea lor lunga si inveti