| gamerITgamer a întrebat:

Sallut TPU, am si eu o intrebare pentru voi daca nu va suparati: sunt pasionat de jocuri si pe viitor as dori sa ma initiez in domeniul IT mai cu seama in: Gaming ( Game Programmer ), nu sunt AS la matematica, fizica am note de 7-8-6//sunt clasa a-10-a, la info am numai 9-10, stiu bine limbajul C++ / C iar acum invat C# si Java...as vrea daca ma puteti ajuta la un subpunct, matematica, fizica...am sa va dau un site, ce ar vrea de exemplu compania RockStar doar un exemplu: https://www.rockstargames.com/jobs/position/cea780b66180 dd1304f8 60c4f716eb3e/rockstar-toronto, este doar un exemplu dar la ce se refera subpunctul: Solid math skills;, adica trebuie sa stiu notiunile de baza: algoritmica, trigonometrica, functii..sau toata matematica ca un profesor de matematica..cine ma poate ajuta..cu aceasta intrebare si daca este vreun rost si mai alea,, sanse" ca un roman/copil ca mine sa visez sa devin: Game Programmer / sau daca este doar un vis. dau funda cel mai bun raspuns multumesc mult / astept raspunsuri complexe nu 2 randuri!

1 răspuns:
| Resurrection a răspuns:

Daca iti plac domeniile de genul asta iti recomand sa te faci grafician, este mai usor deoarece nu ai nevoie de matematica.winking