| claudiualin5 a întrebat:

Sallut TPU. Am si eu o problema. Sunt in clasa a 9 a si imi place mult de o fata. Dar nu stiu daca are sau nu prieten. Cum imi dau seama.si cum fac ca acea fata sa ma placa si ea, (sunt cam timid ) dau funda la cel mai eficient raspuns!

3 răspunsuri:
| SkyPilot a răspuns:

O privesti in ochi si ii zambesti. Vorbesti din ce in ce mai mult cu ea, dar cu incetul. Incepi sa ii faci complimente sincere si discrete. Daca e vreo ocazie, ii duci o floare. Vorbesti mai mult despre ea, ii va face placer iar tu vei afla ce o intereseaza ca sa stii ce sa discuti mai departe si ce ii place ca sa stii unde o poti invita.
Daca nu ai semnale negative, incepi sa o inviti si/sau ii propui sa o conduci acasa. Cand va intalniti ii oferi cate un trandafir rosu. Daca are prieten vei afla pe parcurs. Ai putea sa scapi unei prietene de-a ei ca o placi foarte mult pe fata, dar nu la inceput.

| Clarity a răspuns:

Incearca sa fii mai mult in grupul ei, imprietenestete cu prieteni ei si atunci ajungi sa fii mai aproape de ea. Asa o sa iti dai seama daca are prieten sau nu. Si ca sa o faci sa te placa trebuie sa te dai la ea, sa insisti, nu poti fii prea timid daca vrei sa o ai, fiindca dupa aia nu o sa te bage in seama sau o sa ajungeti sa fiti doar prieteni. Chiar trebuie sa scapi de timiditate, fii atent la alti baieti si incearca sa scapi de asta. Sper sa te bage in seamawinking.

| Leta_Niko_1998 a răspuns:

Pentru ca sa ii placi incearca sa te apropii de ea cat mai mult cu lucruri simple.
acordai multa atentie, imbratiseazo, vorbeste cu ea, nu folosi cuvinte vulgare, demonstreazai ca ai un interes fata de ea si cu timpul poate o sa ii placi si ei.
Si sa ai asa comportament doar cu ea, nu cu toate!
ai sa vezi ca repede o sa observe asta.