| Rares084 a întrebat:

Salut, am si eu o problema, am 14 ani sunt baiat si am cam multa grasime in sani, gen am sanii cam mari si eu nu prea sunt gras adica am vreo 65 de kg pe acolo.Cum pot sa scap rapid de grasimea din sani?

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Slabind! Te apuci serios de un sport sau de alergat si incepi sa dai jos grasimea.
Eviti sa mai mananci: paine, cereale, fainaose, dulciuri si sucuri si vei vedea cum ti se schimba toata infatisarea si vei arata ca un baiat nu ca o fetita grasa cu sani.
Din pacate, rapid nu este posibil, fiindca grasimea nu se topeste decat cu mult efort fizic si cu mancare sanatoasa, prin alergare sau sport practicat zilnic.

| Sunshine123 a răspuns:

Bună! Nu poți slăbi localizat, adică în zonele pe care le vrei tu, dar dacă apelezi la un nutriționist și ești consecvent în câteva luni deja vei observa diferențe în ceea ce privește masa de grăsime. Vei pierde grăsime din tot corpul și inevitabil și din zona ta cu probleme după un timp, trebuie doar să respecți indicațiile nutriționistului și să te ții de ele.
Nu uita că slabitul este 80% alimentație și doar 20% sport. Mult succes!

| SchituMinihopHop a răspuns:

Daca ai sani mari inseamna ca ori ai o problema genetica, ori te-ai ingrasat mai mult decat trebuie. Incearca sa te antrenezi timp de o luna minim de 6 ori pe saptamana. Daca nu o sa vezi nici macar un mic progres, inseamna ca ai o problema genetica. A si incearca sa omiti fastfoodurile si dulciurile si roag-o pe mama ta sa iti gateasca carne fiarta nu prajita si sa iti prepare cat mai multe salate. Sa nu uiti de fructe si legume. Asta este sfatul meu.