| DarkSeed a întrebat:

Acum trec in clasa a 9-a si problema este ca in clasa a 8-a nu am invatat nimic la latina, stie cineva care sunt cele mai importante lucruri din clasa a 8-a de stiut? Va rog foarte mult!

2 răspunsuri:
| AndreeaaD a răspuns:

Si eu sunt boboacahee hee.ei bine nu iti pot spune pe ce sa te axezi pentru ca nici eu nu stiu latina deoarece in clasa a VIII-a nu prea se pune accent pe ea.Din cate stiu eu, latina se face numai la filologie iar acolo in general profesorul o ia de la 0 asa ca nu prea ai de ce sa iti faci griji.

| nandeniz a răspuns:

Depinde mult de profesorul pe care o sa il ai la liceu. Din cate tin eu minte, in clasa a 8-a am facut verbele (conjugarile) si substantivele (declinarile). De astea o sa te tot lovesti, sunt importante.