| florinpopescugeorge10 a întrebat:

Am 12 ani si la scoala, dintr-un joc, am lovit un coleg la cap si i s-a facut o mica sgarietura la cap. Ia curs putin sange, dar dupa aia s-a oprit.Nu a apelat la politie, dar i-a spus dirigintei.Voi primi ceva? Nu am vrut sa il lovesc.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poti fi sanctionat disciplinar, conform Statutului elevului.
Nu avea de ce sa reclame la politie, oricum minorii sub 14 ani nu raspund penal.

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Cred ca o sa primesti acasa o cearta de la parintii tai cand o sa le spuna diriginta.