| denigood a întrebat:

Am 13 ani impliniti si vara aceasta mi-am propus sa strang niste bani, pe cont propriu, fara ajutorul parintilor. Am incercat sa fac lucrurile clasice, precum plimbatul cainilor, dar nu cunosc multa lume care detin un caine si nu au timp sa il plimbe. Nu ma pot sa confectionez bratari sau chestii de genul deoarece nu am acea baza numita talent. Sunt o fire mai activa, 1.76 handballist, reflexele mele sunt intr-un stadiu foarte ridicat, imbunatatite de catre postul meu (portar). Abilitatile fizice sunt extrem de bune dupa spusele cunoscutilor si parerea mea. Nu cunosc firme care au nevoie de impartit pliante sau ceva de genul. Astept ajutor.

5 răspunsuri:
| mimiwewem a răspuns:

Nu te ajută nimeni să-ți găsești loc de muncă.Nu găsesc pentru ei, și vrei să-ți găsească ție? Baftă.

| товарищ a răspuns:

Fa-te gradinar. Liciteaza chestii.

| denigood explică (pentru товарищ):

Pana in momentul de fata nu am mai auzit de licitatii efectuate in orasul meu (Suceava). Dar din cate stiu trebuie sa ai o baza pe tema asta, sa te documentezi si pentru inceput, sa ai cel putin 1000 de lei in buzunar. Eu unul urmaresc emisinile de pe discovery pe tema "licitatiilor"... Cateva idei?

| товарищ a răspuns (pentru denigood):

Creeaza tu ceva. Invita cativa prieteni si vindeti-va lucruri ( vine doar tu ).

| Roxii12 a răspuns:

Pune un anunt pe net gen 'Plimb caini' pe mai multe siteuri... Ajutati bunicii...