| Roxii12 a întrebat:

HEII! Am 13 ani si vreau sa fac rost de bani. Mi-am propus sa fac bratari, papioane si rame foto...Altceva mai stiti. Apropo.inafara de plimbatul cainilor! Mersii. FUNDA.

4 răspunsuri:
| fuzzer a răspuns:

Tin sa te felicit pentru asta.Atata timp cat faci un ban cinstit, chiar si de la o varsta frageda, e binevenit, cum se spune.Doar sa nu exagerezi, fa de cat ai nevoie.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Deci sa inteleg ca o sa-ti petreci toata ziua la coltul strazii vanzand bratari. straight face
E de apreciat ca esti independenta si vrei sa faci singura rost de bani dar la varsta asta nu prea ai ce sa faci... E mai bine sa le ceri parintilor.

| Roxii12 explică (pentru anonim_4396):

Pai treaba e ca parintii mei nu se descurca gozav cu baniiwinking

| Maria080303 a răspuns:

Există tot felul de modalități prin care poți să faci rost de bani, iar cele pe care le-ai enumerat sunt cele mai populare. Totuși, mai există unele, cum ar fi:
-să faci coșulețe din ziar( se găsesc tot felul de tutoriale pe net. Coșulețele sunt foarte frumoase și am o cunoștință care le vinde la florării. Sunt ușor de făcut după ce te obișnuiești și se câștigă bine);
-păpuși din șosete/hârtie( sunt destul de căutate, dacă arată bine);
-bijuterii și mărțișoare făcute manual(pot fi din lut, hârtie, aluat și pot fi decorate cu aproape orice);
-dacă ești bună la ceva(română, mate, engleză, franceză, etc), poți face pregătire pe 15-20 lei.
-Mai sunt și altele. Oricum, nu poți să te „îmbogățești" din asta, dar pentru bani de buzunar sau ceva de genul, ajută.