| Kamikaze01737174818 a întrebat:

Salut! Am 13 ani jumate și aș vrea să mă apuc de kickbox,toți prietenii mei fac și îmi place și mie,doar că mama nu mă lăsa,am mai făcut karate,mă lasă să fac doar karate, înot sau fotbal,ea consideră că la kickbox e numai pe bătăi și iau bataie și e o chestie foarte dură, ce ii pot spune sa o conving? Eu asta vreau sa fac, am incercat sa-i zic.

2 răspunsuri:
| cehos69 a răspuns:

laughing depinde eu mai ma duc in weekend la box dar e mai la periferie si acolo nu e prea organizat. intelegi ce vreau sa zic.
daca faci la un club serios, cu siguranta nu o sa te ranesti nici la sparring cu exceptia unui singur caz, sensei sa nu fie atent iar partenerul sa fie chitit sa ti-o dea si tu sa nu ai atentie.

| varcopisicul a răspuns:

Bagi și tu ceva vrăjeală : ))) că te ajută să-ți dezvolți mușchii, te înalți, ajută metabolismul, viață mai activă, în caz că sare un nebun la tine tu să știi să dai un pumn și să fugi xD dar ai grijă, e posibil să primești câțiva pumni în față și să-ți spargi nasul qwq să nu vadă mama ta