| Andreimihaitaureete a întrebat:

Salut, am 14 ani pot sa imi fac un tatuaj?

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nu poti! Legal este posibil cand implinesti 18 ani.

| Andreeush a răspuns:

Dacă ai acordul ambilor părinții poți, altfel nu ai cum.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Andreeush):

Nu exista acordul parintilor in acest caz: legea este clara pentru toata lumea, trebuie sa ai 18 ani impliniti!

| Andreeush a răspuns (pentru Violleta2022):

Asta să o crezi tu.
Dacă nu ai 18 ani împliniți iar părinții își dau acordul poți să îți faci acel tatuaj.
Nu zic că el are vârsta necesară însă nu e bine să i se zică lucruri eronate pe aici.

| Donsavas a răspuns:

Ai tot timpul din lume sa ti faci de la 18+

| Eireann a răspuns:

Legal, nu. Pana la 18 ani nici piercinguri nu poti sa iti faci fara accordul parintilor. Nici un salon de tatuaje nu risca sa incelce legea.

| Anomaly080 a răspuns:

Daca ai acordul parintilor, da, poti sa tii faci.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anomaly080):

Nu exista acordul parintilor aici.
Legea se aplica tuturor: PESTE 18 ani!

| Anomaly080 a răspuns (pentru Violleta2022):

Am un verisor care la 16 ani si a facut 2 tatuaje cu acordul parintilor.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Anomaly080):

Ma indoiesc!
Legea este lge si trebuie respectata de toata lumea: parinti copii si cei fac fac tatuajele!