| Bogdanlmb a întrebat:

Salut, am 14 ani și am o întrebare.
Am văzut un film/anime numit silent voice căutați pe yt, despre o fetita care nu aude apoi primește buly și devin adolescenți. Etc, dar problema e ca sunt băiat și chiar am plâns e ceva normal ca băiat?

Răspuns Câştigător
| alexalx1234 a răspuns:

Nu e nimic anormal. E chiar normal sa plangi la ceva daca esti mai sensibil. Si eu mai aveam putin si plangeam la unele anime-uri si am 19 ani si sunt tot baiat.

13 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

laughing Da cum sa nu fie? Chiar si eu m-am emotionat la acel film. Desi nu este unul chiar foarte reusit.
La Your Name acolo pot sa zic ca a fost grava... am stat vreo 2 zile intr-o stare aiurea in care m-am gandit numai la asta big grin

| alexalx1234 a răspuns (pentru DoarBogdan):

Ai văzut Your Name dublat în română (e pe AnimeKage și dublat) sau cel subtitrat?

| DoarBogdan a răspuns (pentru alexalx1234):

Subtitrat... cine se uita la animeuri dublate? Sau la orice dublat.

| Catrice a răspuns (pentru alexalx1234):

Exista ala dub! at in romana? De când? Oricum pariez ca vocile is naspa laughing

| alexalx1234 a răspuns (pentru Catrice):

Https://ak267.anime-kage.eu/ak/portal-serii/anime-dub
Am vazut doar Aho Girl din lista aia. Într-adevăr, vocile sunt ciudate, dar am râs de numai puteam.

| Catrice a răspuns (pentru alexalx1234):

Nu îmi plac animeurile nici in engleză dublate darămite in română rolling on the floor ma rg am găsit multe neterminate de subtitrat desi ele erau vechi de ani de zile si de atunci am trecut la subtitrări in engleză... plus ca așa le găsești si mai repede.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Catrice):

Mai ști pe ce site le-ai găsit pe cele neterminate de subtitrat?

| alexalx1234 a răspuns (pentru Catrice):

Cred că te-ai uitat la Naruto pe Jetix sau la Inazuma Eleven și Bakugan (cel vechi, ăsta nou e praf) pe Cartoon Network.

| Catrice a răspuns (pentru alexalx1234):

Nah nu mai am posturile de desene incluse in pachet, dar văzusem secvente pe net...parca si pe vremea animax era thinking

| Catrice a răspuns (pentru alexalx1234):

Tot pe animekage, dar era acum vreo 3 ani, poate o fi terminat intre timp... oricum stiu ca după data la care erau puse, mergea lent traducerea.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Catrice):

Jetix a dispărut în 2008, din păcate. De atunci nu m-am mai prea uitat la tv ca au apărut doar rahaturi. Animax a dispărut când Minimax a început să ruleze 24h.

| alexalx1234 a răspuns (pentru Catrice):

Mai ști cum se numea unul din acele anime-uri?

| Catrice a răspuns (pentru alexalx1234):

Am trăit pe vremea Jetix, am îmbătrânit, am uitathee hee la cate am văzut după nici la alres nu-mi amintesc numele decât la vreo 20 maxim.