| R4153822 a întrebat:

Salut am 14 ani si deza m-am saturat de viata am incercat sa ma sinucid dar cind inca un pic si aveam sa mor nu am putut rabda durerea si m-am dus si i-am spus bunicii de ceia ce am facut da cei drept ia a inceput a plinge si etc dupa ce am iesit din spital m-am schimbat foarte foarte tare si eu chiar am dorit ca sa ma schimb dar m-am schimbat in partea cea rea daca mai pe scur m-am facut ft ft distrabalata...imi lipseste mult o persoana care as dore so imbratisez si sa-i spun ca o iubesc imi doresc mult ca sa apara in viata mea persoana care sa ma iubeasca si so iubesc ce sa fac da stiu virsta e una frageda dar daca sincer sunt mereu uitata de toti de tata de prieteni de rude etc... spuneti-mi va rog vreun centru ceva care as putea sa plec sa ma ajute cu un sfat si restul

Răspuns Câştigător
| Mihai8549 a răspuns:

Acu' pe bune, chill...la ce e buna iubirea?! Gandeste-te la ce te atragea la persoana respectiva si gandeste-te cum sa faci pe viitor sa ai acele calitati, extrase din mediul de existenta sau din persoanele cu care interactionezi.
In legatura cu sinuciderea. Potoleste-te. Viata e frumoasa, inca n-ai dat capacitatea, n-ai trait viata de liceu, nu stii ce emotii ai la bac, nu ai simtit gustul vietii din facultate...cat o sa fumezi, cata bautura o sa-ti ajunga la ficat...viata e frumoasa, nu merita sa o curmi de la o varsta frageda. (sa nu se inteleaga faptul ca doresc sa instig la vicii dar fiecare are viciul sau, de la timbre la pahar, de la tigara la ingrijirea unei lalele)
Inteleg prin ce treci, sper ca te-am ajutat big hug!

7 răspunsuri:
| Cosmin1I a răspuns:

Sinuciderea nu este o cale >poti sa detaliezi ce s-a intamplat mai exact ca sa stim cum sa te ajutam? Cine e acea persoana importanta?

| SimpleIsCool a răspuns:

Salut.
Asa e viata, trebuie sa fii tare.
Sa NU incetezi sa visezi niciodata, asta te tine tare si aduce succesul.
Sinuciderea este cea mai josnica chestie, trebuie sa te lupti sa muncesti din greu sa obti ce doresti.
Intr-o zi vei gasi persoana potrivita cu care sa intemeiezi o familie, ai doar 14 ani.Nu inceta sa visezi.
O viata frumoasa sa ai.
Peace!

| Eugen866 a răspuns:

Care e motivul ca nu inteleg, doar ca nu ai un prieten? la 14 ani ai toata viata inainte

| MayaVeve a răspuns:

Daca vrei sa vorbim despre asta iti las skype-ul si id-ul meu de mess... skype: vevemaya yahoo: m_patrascu97@yahoo.com te astept sa vorbimhappy

| R4153822 explică (pentru MayaVeve):

MsStrumfZ acesta e skype tau?