| AlexDimi a întrebat:

Salut am 14 ani si fumez... ce credeti sa ma las?

Răspuns Câştigător
| LLTCATpRoduction a răspuns:

Daca vrei sa ai o viata normala lasa-te de fumat ca e cea mai mare prostie din viata omului.dar depinde de fiecare om.asta daca vrei sa mai apuci 50 de ani. daca nu vrei sa mai apuci 50 de ani fumeaza in continuare pana nu mai are aer plamanu, si ce se intampla.DEAD.asa ca lasa-te. parerea mea, e parerea mea.tu nu faci cum zic eu, tu faci dupa mintea ta.parintii nu-ti spun nimic? te lasa asa? sau ei nici nu stiu?

11 răspunsuri:
| DaNiElA_8352 a răspuns:

Ar fi bine

| loveyouforever a răspuns:

Ce? 14 ani?:o
lasa-te! iti distrugi plamanii...lasa-te cat mai poti, pana nu vei fi dependenta ca daca vei continua tu la 30 de ani nu ajungisad

| Ralluca25 a răspuns:

Heei. Tu decizi dacă vrei să te lași sau nu... dar pentru binele tău cred că ar fi bine să te lași o perioadă dacă nu de tot. După devii dependentă/dependent și e mult mai rău. Dar cum am spus the choice is yours! :*

| DeeaBlondiii a răspuns:

Dmne nu inteleg de ce fumeaza lumea asta. Tine de foame, tine de sete:O?
De obicei te apuci de mic de fumat ca sa te dai smecher iar mai apoi nu poti sa te lasioh go on...nu mai fuma ca te distrugi, serios. Daca tii la tine lasa-te cat mai potioh go on

| Catherine a răspuns:

Mda.lasate daca potiwinking

| wiufh a răspuns:

Lasa-te! Fumatul contine nicotina care cu timpul formeaza dependenta, si mai si risti boli de plamani mai tarziu.
Chiar crezi ca merita?
Funda

| Damii a răspuns:

Ar fi bine sa te lasi...nu te ajuta cu nimic!
Pe langa faptul ca dauneaza sanatatii...nu face din tine un om mai bun

| BuburuzăCuProbleme a răspuns:

Daawinking

iti strici viata!

pe langa faptul ca iti va imbatrani pielea foarte tare [in loc de 14 ani, cati vei avea, vei arata de 16], vei avea probleme de sanatate...

deci... sfatul meu: lasa`te pana nu e prea tarziu...winking

| Shirro a răspuns:

Normal ca trebuie sa te lasi

| AlexDimi explică:

Da parinti stiu adica doar tata deoarece stau cu el si cu bunicamea (maam lui taicamiu). Stiu ca nu este bine e fumez de la 12 ani.Am incercat de multe ori sa ma las dar nu pot.Pliss help me dati-mi o idee cum sa ma las