| vlad1000 a întrebat:

Am visat ca fumez ce credeti ca inseamna asta?

Răspuns Câştigător
| Millanteria a răspuns:

Buna.
Nu stiu exact, dar sa fim seriosi. A fost doar un vis happy
S-a dus cu noaptea(asa imi zicea mie bunica mereu, deoarece si eu eram ca tine, aveam multe vise CIUDATE).
Numai bine.

9 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Poți vedea ce spune dicționarul de vise, www.elystar.ro
Pa, pa.

| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Ca esti GAY?

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc!

| Dreamer a răspuns:

Inseamna ca iti doresti happy

| DianaScorpio a răspuns:

Arunca o privire aici: http://www.cevisez.ro/interpretare-vis-tigara-v1385.html
Daca te intereseaza semnificatia viselor, intra aici cand mai vrei si cauta la litera corespunzatoare: http://www.cevisez.ro/

| DaDuSH a răspuns:

Macar ai tras in piept? rolling on the floor)

| vlad1000 explică:

Mi-a zis cine daca visezi ca fumezi inseamna ca no sa fumezi niciodata.

| AweSomee a răspuns:

Nimic laughing doar un vis, serios? ce se poate intampla? si eu am visat aseara ca am alunecat dupa scaun si am dat cu picioru in pat. dar nu s-a intamplat nimic.

| julius a răspuns:

Daca ai visat ca fumezi, probabil fumezi in realitate si ti-e teama de consecinte... cat despre vise, citeste in dictionar :) http://vise-dictionar.ro/Tigara.html

| anonim_1317 a răspuns:

Pana la urma sunt niste vise de noapte care nu reflecta mereu actiuni si gesturi din timpul zilei. subconstientul are foarte multe ascunzisuri care se descopera in timpul somnului. psihanalitic vorbind poate insemna urmatoarelesickdaca esti nefumator - actiuni necugetate, atitudine neasteptata, schimbare brusca de atitudine sau de comportament, gesturi neasteptate, din dorinta de a lasa o impresie falsa despre tine;
- daca esti fumator - indiferenta, lipsa de atentie sau de concentrare, sentimentul trecerii timpului, obisnuinta, rutina, plictiseala;
- daca te-ai lasat de fumat - sentiment de neîmplinire, ca îti lipseste ceva; - vazând pe altul - pierderea controlului si a realitatii, amagire, aparente înselatoare, minciuni.