| raNdoMn00b a întrebat:

Salut.
Am 14 ani si recent m-am apucat de fumat.
Cum pot face in asa fel incat sa nu afle parintii?
Stiu ca intr-o zii tot vor afla, numa sa stau cat mai mult timp "ascuns".
V-as ruga sa nu incepeti sa imi tineti morala cu
"Mai bine lasate de fumat","Nu mai fuma", etc.
Si in caz ca esti si tu fumator, ce tigari imi recomanzi?
(pana acum am incercat kent8 si mi-a placut)
Astept raspunsuri.

Răspuns Câştigător
| ReeaAndreea a răspuns:

Hey.da.mi un msj in privat cu id si iti zic acolo ce sa faciwinking

5 răspunsuri:
| heartslow a răspuns:

MA, PROSTULE, dc vrei u ca sa nu afle parinti >>? ha>? Ma, u sti de ce iti zice toata lumea sa te lasi sau nu vrei sa auzi, ca tigarile dau dependenta bai idiotule :una azi, una maine si te tresesti peste vreun an ca nu sti cum sa-ti mai convingi parinti sa-ti dea bani de una.Aku poti sa ma injuri cat vrei, da o sa-ti pierzi bani si clipele astea din viata ma.Iti dau un exemplu, cum ai ajunge u daca ai fuma asa in fiecare zi : este unu la mine la scoala care ca si tine fuma in fiecare zi cate una, apoi cate 2 pe zi, apoi cate 3.
Si acum a ajuns un disperat care ia tigari de pe jos care mai au un fum,laughing si cere bani la toata scoala laughing.Asa o sa ajungi si tu, bai varzaune. Dati seama singur.

| ÁnΌMŀŠ a răspuns:

Buna. Nu as putea sa trec cu vederea. De ce te-ai apucat de acum?
Pana la urma tot vor afla pentru ca v-or vedea ca mirosi a tigari ( in caz ca parintii tai nu fumeaza). Mai bine te-ai lasa sau ai vb cu ei.
Dar eu zic sa te lasi pentru ca iti distrugi sanatatea.
Pa, pa. Funditaa plz?batting eyelashes

| Narcis196 a răspuns:

Kent ceva mai bun nai gasit mah la mine fara malboro nu merge si ca sa nu afle ai tai incearca ai tot timpul guma si dupa ce tragi sa stai afara minim 20 de min sate speli pe maini bine cu sapun si sa nu prea vb cu ei, da no oricum o sa afle in final dar n-o sa mai poata sa-ti fac nimica asa ca dai bataie

P.S: daca te vad fumand ai dat de drequ pentru vreo luna as ca fumeaza numai unde sti tu ca nu merg ei
Succes! fundita?big grin

| JusTMeEmmY a răspuns:

Vb cu ei laughing si iti recomand:Sundays Fantazy, Dunhill(rosu si negru), kent 9 si Pall mall 3-trec app am 15 ani laughing si fumez din ianuarie 2011 tongue d

| Bybyiii a răspuns:

Aiurea frate'...n'ai să poţi să te mai laşi... Deci trebuie' să ai la tine gumă şi şerveţele :]].şi după ce ai fumat mai stai putin să te aeriseşti.şi să te speli pe mâini cu săpun.Iar în caz că îţi vei face analize să mănânci lapte şi fructe.Succes.da măcar încearcă să fumezi cât mai putin.