| alin180 a întrebat:

Am 15 ani, 60 kg, 1.78 m.Am acasa 2 gantere de 10 kg fiecare si o haltera de 28 kg(ambele facute de mine din ciment). Intrebarea este:pot sa pun masa musculara cu acestea si cu exercitii body-weight cum ar fi flotari,tractiuni,abdomene,ridicari,flotari la paralele...? Eu fac de ceva timp cu ganterele, se vede diferenta.Dar pot sa pun in continuare masa sau trebuie sa maresc greutatea constant? big grin Funda happy

3 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Da, fa cat mai multe repetari dar schimba exercitiile zilnic, daca incepi cu ceva a doua zi nu mai incepe cu acelasi lucru, daca vezi ca te dor muschii inseamna ca ai lucrat bine muschiul respectiv, sa mananci pui ca sa cresti mai repede!

| Cosmin86 a răspuns:

Da, poti, dar fa-ti un program.

Si vad ca nu zici nimic de alimentatie, fara alimentatie NU SE POATE.

| kovacskriszti a răspuns:

Trebuie sa mananci mult si sanatos ca sa ai ce consuma si sa faci serii mici si multe ex de 15 ori 5 flotari cu interval de 30 sec intre.