| Perfectshoter a întrebat:

am 15 ani iar in clasa a noua trebuie sa iau examenul de capacitate la limba engleza.Cum sa inveti engleza?

Răspuns Câştigător
| Mylen a răspuns:

Dacă ai totuşi o bază şi ştii câteva cuvinte, poţi începe să-ţi setezi toate site-urile unde îţi petreci timpul pe net să fie în limba engleză, apoi poţi începe să vezi seriale în engleză şi să fii atentă şi la pronunţie. Mai poţi să-ţi traduci toate cuvintele din engleză pe care nu le ştii şi să ţi le treci pe un caiet, iar apoi să le înveţi. Sau, poţi formula propoziţii în engleză şi, atunci când găseşti un cuvânt pe care nu-l şti, să-l cauţi în engleză.

3 răspunsuri:
| Teardrop a răspuns:

Vorbind. Altfel nu poţi învăţa o limbă străină.

| Daniela_Daniela_2000 a răspuns:

Pai trebuie sa citesti apoi sa repeti tot ce ai memorat dar cand citesti si repeti citesti cate un paragraf sau mai multe cuvinte

| Wesh a răspuns:

Scrii pe postituri cuvinde si le lipesti prin casa. Te uiti la seriale bubtitrate in engleza.