| anonim_4396 a întrebat:

Vreau sa stiu si eu cum se da examenul oral la limba romana, si la engleza. Ce te pune sa faci, ce trebuie sa inveti, ce atitudine trebuie sa ai, tot. Despre ce vor fi intrebarile, ce fel de intrebari, etc.

Răspuns Câştigător
| SpookyKid a răspuns:

La engleza trebuie sa forbesti fluid, adica fara sa te opresti sa te gandesti sau sa spui din 2 in 2 cuvinte "eer..." eu de exemplu cand am dat examenul de engleza am tras cate un bletel si trebuia sa facem speaking pe acel subiect pana cand te oprea,si logic ca trebuia sa tot vorbesti si daca te opreai si incepea ea sa iti puna intreari ii scadea din punctaj
cat despre limba romana acolo o sa primesti ori putina gramatica ori de comentat,argumentat, un text sau titlul acestuia de caracterizat un persinaj, si la fel ca si la engleza, sa nu te balbai, sa ai o exprimare clara si corecta si sa nu astepti sa iti puna intrebari