| ajutordacasepoate a întrebat:

Salut,am 15 ani si cu ceva timp in urma m-am decolorat cu un oxidant puternic.Nu prea am mai avut probleme sa-mi cada parul sau ceva in timp, dar dupa ce m-am tuns si s-a dus partea decolorata, dupa o saptamana am inceput sa am parul rar si nu stiu ce sa fac.Nu stiu daca e neaparat de la vopsit dar parul a devenit rar si in fata si mi-e oleaca teama sa nu am inceput de chelie.
Va rog dati-va si voi cu parerea ce ar trebui sa fac.

4 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai inceput prea devreme cu vopsitul si decolorantul. Vei trage consecintele cat de curand.

| Violleta2022 a răspuns:

Nu-i de la vopsit dar este sigur de la decolorat, fiindca este arhicunoscut ca arde parul si-l distruge.

| SilentRain a răspuns:

Stilul de viață nesănătos și lipsa de calciu din organism poate afecta părul
Mergi la medic sa vezi poate ai anemie
Pe urmă recomandat sa mănânci cat mai sănătoas și fă sport
Încerca măcar o dată pe săptămână să faci o masca pentru par cu ulei de măsline, cocos, argan, ricin
Schimbă șamponul cu unul mai puțin agresiv cu părul tău (de exemplul cele pentru copii)

| ajutordacasepoate explică (pentru SilentRain):

Anemie nu cred ca am ca nu am simptome, sport fac cam de 5 ori pe săptămână si samponul cred ca il schimb