| Ahhajakaakakkq a întrebat:

Am 15 ani și vreau sa am tupeu sa nu mai fiu luat de prost.
Sa fiu arogant sau rău. Fitos... Dar nu de nesuportat. Bine pentru unele persoane ar fi bine sa fiu.
Vreau sa am tupeu. Ma iau la mișto și copii de 12 ani.

Răspuns Apreciat de Editori
| CosminCD a răspuns:

Nu cred că e bine ceea ce îți dorești. Cu alte cuvinte, vei purta o mască ce nu-ți apaține și nu te vei simți în largul tău. Tupeul este o chestiune negativă. Curajul și atitudinea sunt elemente pozitive. Sfatul meu: să ai o atitudine pozitivă, să fii optimist și să fii tu însuți. În general, ești „luat de prost" doar de cei care nu te cunosc și te cataloghează după copertă. Nu contează ce spun ăștia. Contează cine ești cu adevărat în interiorul tău. Atitudinea vine din interior. Deci ea este cea care trebuie să o schimbi. Tupeul, fițele....astea sunt caracteristici de 2 lei care sunt limitate în timp și spațiu.

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Și crezi că dacă vei fi fițos sau tupeist rezolvi ceva?

| RobertAlvarez4444 a răspuns:

Frate, chestiile astea sunt mai mult genetice si tin si de educatie. Asa este firea ta, sa fii las. Ori esti smecher de mic, ori nu. Daca incerci sa te schimbi nu vei reusi decat sa te faci de ras pentru ca de exemplu o sa ajungi sa te certi cu un alt "smecher" ca sa vedeti cine e "mai smecher" si ala o sa iti dea niste replici sub anumite circumstante si tu nu o sa ai ce ii da inapoi. Sau poate chiar ajungi sa iti iei bataie