| anonim_4396 a întrebat:

cum pot sa prind tupeu m-am saturat sa fiu luat la misto de colegi

7 răspunsuri:
| LifeIsColour a răspuns:

Buna,tupeul nu este solutia in astfel de cazuri.Fi tu insuti si lasa-i in pace,daca nu le acorzi atentie nu iti vor mai da batai de cap. Daca le vei vorbi si tu arogant,cu tupeu,lucrurile se vor complica si mai mult,pentru tine,poate vor incepe sa inventeze minciuni,sa le spuna prietenilor tai tot felul de lucruri neadevarate, deci, mai bine ramai asa cum esti si lasa-i sa faca ce vor si sa spuna ce vor, ei spun, ei aud.Pa-pa!happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stii ce? Si eu m-am saturat de oamenii astia! atunci cand se iau de tine, i-ai si tu la misto sau spune-le ceva de genu' :,, Va credeti al naibii de buni, dar sunteti un nimic, nu terminati, voi incepe eu si nu stiti cine sunt adevaratul eu". Inca ceva, aici joaca un rol foarte important increderea de sine, cauta pe google ceva gen : increderea de sine, cum sa ti-o recapeti. Intr-o lume atat de @# trebuie sa inveti sa fii tare iar parerea celorlalti pune-o in locul de 3 cifrewinking Stay Strong!

| SoreMihalacheSorina a răspuns:

Buna! Pai nu trebuie sa prinzi tupeu, sau sa fii pregatit sa le raspunzi cu aceeasi moneda.
In primul rand si cel mai important
-fii tu asa cum esti, si acasa, adica... fii tu insuti.
- si ignorai, cearta fara multe probleme este"ignoratul"asa mai pe zis! Fii insuti, fii tare, daca nu-i ignori, bateti si tu joc de ei, nu neaparat sa zic :sa-ti bati joc", raspunde-le cu aceeasi moneda.

| MadalinaElly a răspuns:

Buna,in primul rand : cine naiba sunt ei sa se ia de tine? ca sa nu te mai ia la misto colegi tai, nu trebuie neaparat sa prinzi tupeu.fi tu insuti!
nu-i mai lasa sa isi bata joc de tine, fi mai tare. colegi tai sunt niste prosti ca alti copii care se cred ei smecheri.
fi tu pur si simplu. nu-i mai lasa sa isi bata joc de tine, nu au dreptul acesta.

| OkAyAn a răspuns:

Ma frate si eu mai am cativa prin clasa "smecheri" cica daca se iau de cineva mai slab sau mai putin bun la bataie ii pot face ce vor dar sa stii ca nu e asa! Eu sincer am prins ceva "tupeu"(de fapt cu tupeul asta nu e bine sa il ai tot timpul ci numai in momentele de criza/importante)ascultand muzica dar nu manele sau rock ci ascultand HIP-HOP dar nu Puya, Guess Who, Grasuxxl ci Vescan, Cosol(http://youtu.be/1ZEbgLhvFQM),Mc Tetu(http://youtu.be/80ZZDLEJiho),Gato(http://youtu.be/ThSbm7_hqjo),Sisu Tudor, Raku, Rappa, Nosferatus si Dadi(http://youtu.be/kSXSZ2fghLs)(cu ei "traiesc" zi de zi:)) ) de obicei cei care nu-s cunoscuti sunt mai sinceri!
Deci Cum A zis si iwanttodiee Stay Strong! Nui lasa sa vada ca esti slab si ca te doare ce iti spun/fac ei si cand vei putea si esti sigur ca le poti da peste nas sa nu ratezi ocazia ca alta cu greu vei mai primi dar incearca sa nu duci aceasta "palma" a ta pana la bataie ca de obicei de la mistouri se intampla asta! Deci ce sa iti mai spun nu te lasa descurajat tine capul ridicat induferent ca esti umilit, injosit in fata tuturor lupta in continuare ca mai umilitor e sa te lasi umilit chiar daca asta inseamna sa zicem ca te bate cineva(asta oricui i s-a intamplat sau o sa i se intample) macar nu l-ai lasat sa te injoseasca!
Deci incearca sa asculti cateva melodii din cele pe care ti le-am propus dar si de la ceilanti artisti ca sa fi mai strong(emotional sau pshic)!
Multa Bafta Frate! Capul Sus Si Nu Uita Ca Nu Ai Nici-o Obligatie Fata De Ei Ca Sa Ii Lasi Sa Se Ieie De Tine!
BAFTA FRATE!

| Anamaxino a răspuns:

Pai ai incredere in tine si vei reusiasa am fost si eu dar acum nu mai sunt pentru ca am avut incredere in mine si m-am incurajat de fiecare data

| Anamaxino a răspuns:

Fi doar tu si nu ii mai baga in seama asta doare cel mai tare