| AlinRemi a întrebat:

Am 16 ani si 6 luni, 1.64 inaltime si 50kg.
Vreau sa mai cresc in inaltime.De la 14 ani nu am mai crescut nici macar 1cm, oare o sa mai cresc?
As vrea sa mai cresc in greutate si sa mai pun si ceva masa musculara pe mine, ce mi-ati recomanda, proteine, vitamine, calciu...? Mentionez ca vitamine cu calciu de 4 luni iau si am pus doar 2-3 kg amarate acolo...

5 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Este posibil sa mai cresti pana la 18 ani. Uite niste exercitii http://fit4sport.wordpress.com/cum-sa-cresti/exercitii-crestere/

| Seepty a răspuns:

Ca sa mai cresti trebuie sa ai mai multe kilograme, dupa ce pui mai multe kg te poti apuca de basket.

| amuzanta a răspuns:

Nu lua proteine, iti faci rau big grin

| disa a răspuns:

Inot, neaparat inot sau macar baschet/volei

| AlinRemi explică:

Am uitat, de mancat, mananc mult si iau cam 4-5 mese pe zi si de dormit, in timpul saptamanii 6-8 ore iar in weekend 9-12 ore.