| Tembelxd a întrebat:

Am 16 ani si am primit o amenda administrativa in valoare de 1000 lei + cheltuieli judiciare 900. Vreau sa stiu si eu ce se intampla daca nu platesc amenda, raspunsuri concrete va rog.Multumesc

1 răspuns:
| PsihinG a răspuns:

Wow, dar ce ai facut sa-ti iei o asa amenda?
Aceasta amenda se duce la financiar si v-a trebui platita de catre parintii tai cand se vor duce sa plateasca impozitele.
Daca nici asa nu va fi platita aceasta amenda, v-a trebui sa faci munca in folosul comunitaii cu un numar de zile pana cand se v-a considera ca ai platit intreaga suma pe care o datorezi statului.