| Lester23 a întrebat:

Salut,

Am 16 ani si doresc sa ma angajez (mai mult in timpul verii).
Intrebarea mea e, am voie sa ma angajez undeva unde e Full-Time sau sunt obligat sa muncesc Part Time?

Apropo, pe Ejobs nu am gasit Part-Time deloc... Decat Entry-Level care cred ca inseamna ca pot si cei fara experienta, nu? thinking

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Pai intreaba-i pe astia de i-ai vazut lucrand asa, cum de au obtinut postul respectiv, poate iti dau si tie pontul!

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, entry level inseamna pozitie de incepator, dar ai grija la cerinte, ca s-ar putea sa se mentioneze ca trebuie sa ai 12 clase sau BAC_ul luat.
Daca nu se mentioneaza nimic, scrie-ti CV-ul si trimite-l. Fii cinstit si scrie-ti varsta, pentru ca ei te vor baga in baza lor de date si chiar de nu iti gasesc ceva acum, te pot chema mai tarziu, cand au ceva pentru tine.
Imi pare rau ca renunti la scoala atat de devreme, gandeste-te ca vei fii muncitor necalificat toata viata, pentru ca, in muncile bune, toti vor sa ai minim 12 clase.
Poate te razgandesti si-ti termini liceul, va fi un bonus care iti va decshide mai multe oportunitati in viata!

| Lester23 explică (pentru Violleta2022):

Am mentionat mai sus ca doar lucrez pe timpul verii, asa doar sa capat niste experienta si niste bani de buzunar (unde am vazut multi de varsta mea facand asta) si dupa terminarea verii incep scoala.

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lester23):

Pai intreaba-i pe astia de i-ai vazut lucrand asa, cum de au obtinut postul respectiv, poate iti dau si tie pontul!

| ywar a răspuns:

Eu zic sa ai rabdare. La 18 ani poti sa te angajezi si atunci vei fi terminat si liceul. Acum invata ca-ti prinde bine.

| christall a răspuns:

Citeste aici, sper sa te ajute https://m.avocatnet.ro/......lieri.html