| MyyyNamee a întrebat:

Salut am 16 ani si voiam sa va spun ca eu sunt mai timid cu fetele. Nici nu stiu ce subiecte de discutie sa vorbesc cu o fata, cum sa o abordez, etc. Nici macar nu am sarut vreodata o fata sau sa o tin in brate. Spre deosebire de ceilalti baieti eu nu stau cu fetele doar pentru sex (cu toate ca umbla hormoni in mine).Si cand stau si vad ogramada de fete frumoase in liceu. Mie teama sa nu raman singur fara jumatatea mea. Imi puteti da sfaturi va rog

2 răspunsuri:
| Madesz a răspuns:

Intreab-o ce filme ii plac, ce melodii ii plac, intrebari de genu', dar nu intrebari jenante, gen,, ce culoare au chilotii tai"... Intreab-o daca e de acord sa o bagi in friendzone, tine-o cateva zile in friendzone, in timpul asta o imbratisezi prieteneste ( mana dreapta peste umarul ei stang, mana stanga sub bratul ei drept). Deja imi imaginez ( awwwwww). A, da. stiu cum sa o pupi cand sunteti in friendzone: chemi niste prieteni buni, jucati adevar si provocare si ii spui unuia dintre prieteni inainte de joc sa te puna sa o pupi pr obraz le ea. Chestii de genu. Bafta la gagici! :*

| Astaeunnickname a răspuns:

Întreab-o ce-i place să facă, ce muzică ascultă, observă ce spune şi dezvoltă întrebările, ca de ex. îi poţi cere mai multe detalii, dar să nu fie ceva prea personal, dacă sunteţi abia la început sau dacă nici măcar nu sunteţi deja împreună. Posibil ca în timp să-ţi mai treacă timiditatea. În caz contrar, sunt fete cărora le plac băieţii timizi şi o să vină ea la tine. Nu-ţi face griji, baftă!winking