| Grof_Paul_2001 a întrebat:

Salut am 16ani si sunt dintr-un oras mic, Brad.Am si eu o mica problema:mi-am facut si eu Facebook acum 1 an(din motive personale nu am putut sa-mi fac mai repede)si acum am observat o fata de care imi cam place.Ea a invatat la scoala cealalta din oras si nu o prea cunosc prea bine.Are 15 ani acum a trecut pe clasa a 9a si eu pe a 10a.Am nevoie de ajutor.Cu ce mesaje pot sa o abordez,plus ca nici nu stiu daca are iubit sau daca vorbeste cu cineva? Ea, nu stiu, la prima vedere pare asa cam rasfatata sau nu stiu cum sa ma exprim...desigur are iPhone si da de aici poti sa iti dai seama de niste lucruri, dar totusi vreau un pic de ajutor.As prefera sa-mi raspunda o fata la acest mesaj, nu o sa dau funda sau alte porcarii din astea. Vreau doar putin ajutor.Deci cu ce mesaj as putea sa o abordezi si asa mai departe? Suntem prieteni pe Facebook si nu cred ca ma cunoaste, dar mda.Chiar simt ceva pentru. ea si nu m-am uitat numai la sani si la fund...nu,imi plac mult ochii ei, buzele ei, etc.Are o privire foarte miscatoare si chiar simt ceva pentru. ea.Deci un pic de ajutor va rog.(PS:NU o sa dau Fb meu la nimeni vreau sa imi raspundeti aici nu pe privat)+Cu ce mesaje as putea continua conv. daca ar vorbi cu mine si alte sfaturi va rog

2 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Si eu primesc mesaje cu buna, cf din astea de la baieti pe care nu ii cunosc si sincer nu raspund la ele, de asta sunt sigura ca si ea are multe mesaje de genul de la baieti care vor sa o combine. Daca vrei sa te bage in seama, atrage-i atentia, nu incerca sa pari disperat, spune-i ceva interesant, nu am idee ce, dar ceva de la care sa porniti o discutie. Daca o placi in niciun caz nu dai mesaj cu buna sau ce faci si atat pentru ca sunt sanse foarte mari sa nu iti raspunda, treci direct la subiect.

| Grof_Paul_2001 explică (pentru Bondarel99):

Ok poti sa imi mai dai alte sfaturi te rog?