| GarryOfLivia a întrebat:

Salut, am 17 ani, fac 18 intr-o luna si tata ma cam obliga sa fac scoala de soferi (si eu imi doresc mult asta) si a zis sa ma inscriu de acum ca pana atunci cand fac 18 ani sa stiu sa conduc si sa dau examenul, intrebarea me este cam cum este structurata scoala? Adica am citit ca trebuie sa fac 24 de ore de teorie (legislatie) si 30 de ore de practica (condus), cum sunt structurate astea doua? Fac mai intai orele de teorie si dupa practica sau se intrepatrund? Adica poate intr-o zi teorie si in alta practica?
Multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Teoretic le faci pe cele de legislatie, dar un examen numit iesirea in scoala si pe urma le faci pe cele practice... insa totul tine de cum se organizeaza fiecare scoala de soferi

1 răspuns:
| whatevernvm a răspuns:

Eu am facut mai intai legislatia cateva saptamani, o ora sau doua pe zi, iar apoi dupa cateva zile de la terminarea legislatiei am inceput condusul. Nu s-au intersectat deloc