| Marian779 a întrebat:

Salut! Am 17 ani si voiam sa va intreb daca as putea sa ma angajez la tazz(part-time)? Daca răspunsul este"da" cum ar trebui sa o fac? Unde ar trebui sa ma duc sa ma angajez?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Eu inca nu am auzit de minori sa fie angajati pentru servicii din astea de curierat la noi in tara

| Marian779 explică (pentru suntserios):

Inseamna ca esti in urma cu tot?

| suntserios a răspuns (pentru Marian779):

Nu stiu. Sunt?
Tu esti la curent cu tot?

| irina4219 a răspuns:

Bună, nu știu exact de unde poți să te angajezi, dar îți răspund ca sa nu renunți de la răspunsul de mai devreme, da, poți să te angajezi la vârsta asta la servicii de curierat, am auzit de persoane angajate în acest domeniu de la 16-17 ani.

| Klaudinaaaaaklau200201 a răspuns:

Salut, te poți angaja la tazz pe un program part-time de 4 ore. Unii angajatori îți pot cere o adeverință că ești elev și nu te poți angaja la program de 8 ore și posibil o împuternicire de la părinți precum că ei își dau acceptul că tu sa lucrezi. In rest sigur că poți lucra oriunde in Romania de la 16 ani. PS: chiar daca pe contract apari cu 4 ore, sigur că tu poți lucra mai mult sau mai puțin, in funcție de cum îți permite timpul și fizicul. Succes

| Klaudinaaaaaklau200201 a răspuns:

Caută pe internet că sunt o grămadă de persoane fizice sau colaboratori cu tazz. Suni la Nr de telefon le spui că vrei sa faci tazz, te întâlnești cu angajatorul tau care te va trimite la medicina muncii, semnezi contractul, îți dă geanta, instalezi aplicația și gata. Îți alegi orele la care vrei să ieși cu o zi înainte de pe programator și gata. Succes