| trocki1238238409238409 a întrebat:

Salut! Am 18 ani. Am terminat liceul, luat bacul, tot ce trebuie. Probabil o sa merg mai departe la politie sau o sa continui traditia in afaceri a familiei dar problema mea este alta fiindca pe plan financiar sunt oarecum linistit. Am fost putin mai timid si retras mereu si nu am reusit sa am nicio prietena pana la varsta asta. Eu daca o sa incep sa muncesc si toate cele, unde o sa mai intalnesc fete sa imi fac si eu o familie? Sau raman singur toata viata? Ceilalti cum reusesc?

Răspuns Apreciat de Editori
| alexandrztefan a răspuns:

Ok, ca să încep cu începutul. Din punctul meu de vedere pana la 18 ani școala ar trebui sa fie în prim plan.

Și timp ai toată viața, ești abia la început. Ai 18, nu 60. Încearcă sa cunoști cât mai multe persoane, sa ieși mai mult, sa fii mai sociabil.
Dacă stai în casa și aștepți nu o sa apară prințesa.

Și în alta ordine de idei, de unde chestia asta ca pana la 18 ani trebuie sa ai iubita, eventual 4-5? Nu mai lasă societatea sa pună presiune și sa-ți zică cum ar trebui sa-ți organizezi viața.

Iubirea se găsește când e timpul, nu când vrei tu sau când îți spune societatea ca e cazul

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fete gasesti PESTE TOT!
De la magazinul alimentar unde mergi sa cumperi de mancare, la cumaparat pantofi, camasi, chiloti, sosete, la un club, la restaurant, la orice bar, la biserica, la crasma... peste tot.
Toti politistii si militarii sunt insurati si te asigur ca au avut destul timp liber chiar si cand munceau, sa iasa la plimbarea cu fetele, sa le cunoasca bine, sa le curteze si apoi sa se insoare.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

O sa incep sa muncesc si toate cele. Mai ales toate cele.
Sunt fete peste tot, sau nu?
Ceilalti cum reusesc?
Ceilalți reușesc căutând.
Exemplul meu.
O perioadă foarte lungă până la 26 de ani mă întâlneam cu fete la dans (azi ar fi la discotecă), le mai scoteam la o cofetărie. Am decis, de acum nu mai dansez, acum mă însor. Și din acel moment m-am întâlnit cu fetele cu această intenție, să mă însor. Dacă una mă refuza, spuneam next, următoarea. Asta până una a spus da.
Susții că ești timid. Adică te temi. De ce ți-e teamă?

| trocki1238238409238409 explică (pentru sadrian46):

Că o sa fiu respins

| sadrian46 a răspuns (pentru trocki1238238409238409):

Și dacă o să fii respins ce se întâmplă, ce pățești? Chiar așa, ce pățești încât să îți fie frică? Ai întrebat. Ceilalti cum reusesc?
Crezi că ceilalți nu au fost refuzați până au reușit?

| OldSoul a răspuns:

Pai, daca mergi la politie... Si ajungi pe la rutiera, o sa poti trage pe dreapta cate domnisoare vrei tu laughing Cine stie, poate poate laughing
In general, de fete dai pretutindeni, totul e sa fii deschis si sa ai rabdare.

| DeMicUnCălător a răspuns:

Ai fost vreodată la un club, discotecă sau loc unde se strange tineretul?