| DAEMSP a întrebat:

Salut, am 18 ani si fac sport de 5 ani. sigh In opinia mea, sportul care il fac acum nu ma prea caracterizeaza, de aceea imi doresc sa renunt si sa ma apuc de fotbal, sportul care mi-a placut dintotdeauna si pe care il fac cu placere. Voi ce ati face? Credeti ca e prea tarzie varsta sa ma apuc de acest sport?

Răspuns Câştigător
| LoveForShania a răspuns:

Niciodata nu e prea tarziu sa te apuci de ceva.
La 13 ani unii ar putea spune ca e prea tarziu, dar ai vazut ca daca ai practicat destul de multi ani ai reusit? Asa va fi si cu fotbalul... Nu conteaza la ce varsta incepi, conteaza sa practici acel sport.
Poti sa incepi si la 30 ani, si dupa ani in care ai practicat sportul vei fi la fel de bun ca unul care a inceput la 6 ani.
Bafta si nu iti lasa favorurile deoparte!

2 răspunsuri:
| viiooVe a răspuns:

Nop. Daca ai practicat sport 5 ani, nu e deloc tarziu deoarece u esti obisnuit/a cu regimurile, antrenamentul si chiar cu oboseala.

| katala a răspuns:

Cum ai putut sa faci 5 ani ceva ce nu-ti place?
De ce nu ai facut de la inceput fotbal?
Daca poti sa ma lamuresti o sa pot sa-ti dau si un sfat.