| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Am auzit ca ar fi buna pentru cosuri o lotiune preparata din spirt medicinal si aspirine(acid salicilic). Ati incercat, ce efect a avut?

Răspuns Câştigător
| piciuk a răspuns:

Spirtul iti usuca fata si glandele secreta si mai mult sebum. deci eu nu te sfatuiesc...hai sa iti zic eu cum sa scapi de cosuri... aveam si eu o gramada cu vreo 4-5 ani in urma... Deci. in fiecare seara faceam infuzie cu ceai de musetel. adica faceam ceaiul propriu-zis si cat timp era fierbinte puneam un prosop in cap si stateam aplecata cu fata peste vasul respeciv ca sa intre aburii in piele. vreo 20 de min... ma stergeam si ma dadeam cu o crema de la farmacie... ERITROACNOL daca nu ma insel. o tineam pana aproape sa ma bag la somn(vreo 2 ore) si apoi ma spalam cu sapun solid CLEARASIL nu stiu daca mai exista firma... incearca seara de seara asta si peste 3-4 saptamani vei vedea rezultatul.

7 răspunsuri:
SoftCristi
| SoftCristi a răspuns:

Spirt e suficient. Dar sa renunti la alcool (pe bune), la dulciuri si grasimi. A, si nu le sparge...

| danutza a răspuns:

Foloseste zinerit happy

| ALY_2447 a răspuns:

Cand eram micuta aveam si eu cosuri cand unele treceau altele ieseau dar din pacate face parte de pubertate nu incerca sa le spargi sau sa pui tot felul de creme ca iti va lasa cicatrici si gauri pe fata oricum nu va dura mult nu ai ce ii face nu folosi spirt face mai rau arde si face gauri pe tenul fetei tale

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Spirtul nu face foarte bine la fata, mai ales daca il folosesti de lumte ori. mai bine incearca o masca de argila. e si ieftina, iar rezultatele apar in scurt timp.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu e bun spirtul pentru cosuri. Mai tare le inmulteste. Mie una asa mi s-a intamplat. happy Am incercat tot felul de produse si creme si sapunuri. Degeaba. Apoi am dat de Zynerit si in 2 luni a functionat. Apoi am avut fata portelan. Crede-ma! (Acum depinde de ten)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este foarte bun,bei un pahar in fiecare dimineata timp de 7 zile dupa care esti fresh!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da este foarte bun, bei un pahar in fiecare dimineata timp de 7 zile dupa care esti fresh!