| Qusifor23 a întrebat:

Salut, am avut cateva vise saptamana trecuta si aseara... am visat ca m`am culcat cu cineva si dupa mi-am facut analize si aveam SIDA.
vreau sa stiu mai multe informatii despre protejare
2 prezervative puse?
SIDA se transmite si prin sex oral?
Daca se transmite prin sex oral. se transmite si prin sarut?

Răspuns Câştigător
suntserios
| suntserios a răspuns:

Niciodata 2 prezervative, maresti imens sansele de rupere din cauza frecarii intre ele.

da se trasnsmite si prin sex oral

nu nu se transmite prin sarut

2 răspunsuri:
| 8mariastar a răspuns:

Sa nu pui 2 prezervative ca s-ar putea sa se rupa mai bine pune unul si de calitate si nu nuaparat Sida nu se transmite prin sex oral si nici prin sarut se transmite daca partenerul are vreo bola cel mai des prin sex anal

| suntserios a răspuns (pentru 8mariastar):

Nu indu omul in eroare, sida ca orice alta boala cu transmitere sexuala se transmite si prin sex oral.