| cristina_3322 a întrebat:

Am avut o prietena adevarata, dar s-a suparat pe mine dar nu mi-a zis motivul, pur si simplu nu mai vorbim.Totul a inceput asa :"eu in acest weekend am fugit la prietenul meu in Brasov, sunt din Iasi.Si am zis ca dorm la ea, mama era plecata, totul avea sa fie bine, dar nu m-am intors sambata cand trebuia ca mi-a placut acolo si am zis ca mai stau.Si cand sa ma intorc duminika opa ploaie mare si furtuna.n-am avut cum sa ma intorc.si numa ce suna mama cu politia ca sunt data in urmarire alea alea sa vin acasaa.Si din cate cred eu parintii ei i-au interzis sa mai vb cu mine ca poate le invat fata prostii.
Mie mi-e dor de ea ca totusi am ajuns sa ne cunoastem atat de bine si toata ziua eram amandoua eram ca 2 surori, si tot sa se destrame dintr-o data. Parca nici ca existat. E ca si cum pentru ea na contat aceasta prietenie ca na luptat sa tinem legatura.(Sta langa blocul meu).

Si plus de asta mi-a influentat restul prietenelor si sa aiba si ele ciuda pe mine si sa nu vorbeasca cu mine.

Ar merita sa o caut sa o intreb dc nu mai vorbeste cu mine sau ceva? ce sa fac?

Ps ( mi-a zis o fata ca fratele meu o invinovateste pe ea ca ma ascuns)Oricum tot ea ma dat de gol unde sunt si cum.Mama a zis ca daca imi era prietena nu zicea.ca oricum mama tot dadea de mine, dar ea s-a dovedit a fi o falsa prietena.Mama mi-a zis de multe ori sa n-am incredere in ea, dar eu n-am bagat de seama si mnahsad.

Deci?! :-s

1 răspuns:
| :X:X a răspuns:

Pai ar trebui s-o cauti si sa incerci sa vbesti eu in locul tau m-as duce la parintii ei si i-as spune ca nu sunt o fata rea care sa o invete diferite lucruri rele.ca sunt doar o fata normala si ca ea este prietena mea si nu as putea s-o invat asa ceva va rog lasa-ma sa mai fim prietene. si intr-adevar daca era o prietena adevarata nu zicea nimic dar era speriata si cand a vazut ca si mama ta e speriata si ingrijorata a spusbig grin bafta!