| FaithGaga a întrebat:

Ajutor! crying Sunt baiat si un "vagabond" s-a luat de mine!
Acum vreo 2 saptamani eram cu niste fete, prietene bune, printr-un parculet, in care mai erau si niste fetite de 10-11 ani pe care le stiu de mai multi ani (atunci ele ma considerau amicul lor, chiar daca eram mai mare decat ele). Ele s-au apucat sa rada de noi chiar daca eram mai mari ca ele, iar noi le-am dat replica.
O prietena a mea mi-a spus ca una dintre fetitele alea are un frate mai mare bataus in clasa cu ele si ca nu ar trebui sa ne luam de ele, ca poate acea fetita ii spune fratelui ei. Totusi, nici macar ea nu a tinut cont de ce a spus si le-am dat noi toti replica acelor copile.
Astazi la scoala, am terminat orele simultan cu clasa prietenelor mele si am iesit toti pe poarta scolii. In grupul de elevi din clasa prietenelor mele a fost si fratele mai mare al fetitei aleia din parculet si s-a luat de mine, ca cica ma bate daca nu o las in pace pe sora-sa (ceea ce inseamna ca fetita aia i-a spus ce s-a intamplat in parculet)... Apoi, m-a scuipat pe mana si pe bluza!
Eu nu i-am raspuns nimic deoarece nu sunt genul care se ia la bataie si astea si oarecum mi-era frica de el...
Intrebarea mea este: cum sa il fac sa ma lase in pace? sad
Funda! big grin Multumesc ca ati citit happy

Răspuns Câştigător
| FulgerMcQueeN a răspuns:

Bai, ce sa spun... Pai fi atent. Ti-a spus ca DACA te nu o lasi in pace te bate. Unu la mana, si doi, faptul ca te-a scuipat ( inseamna ca e un jegos ) a facut'o pentru a te intimida. Deci deocamdata nu iti mai face nimic stai calm. Incearca sa nu mai dai ochii cu el cateva zile ( aici ma refer daca treci pe langa el sa nu inepu,, Hai salut, nu te-am mai vazut de ceva timp '' crezand ca te pui bine cu el straight face )

Intr-un fel ai facut bine ca ai tacut din gura pentru ca asa nu l-ai privocat. Dar daca te simti stapan intr-o astfel de situatie poti sa ripostezi cu o replica sau choiar cu un pumn zdravan.

6 răspunsuri:
| Mokaxoxo a răspuns:

''Ochi pentru ochi, dinte pentru dinte'', daca toti ma trai dupa regula asta am fi invalizi, nu-i asa? Deci nu riposta, de obicei oamenii fac rau din invidie.Cand va vedea ca esti la locul tau nu cred ca va mai incerca sa faca ceva...Succes.

| Kazumi a răspuns:

Eu i-as fi dat un upercut sa cada lat! Poi cum adica sa te scuipe! Eu nu inteleg ce ai avut in cap cand leai dat tu lor replica.trebuia sa taci.Ma rog, fapta e savarsita.Da-l incolo de golan.Fa-ti si tu prieteni mai mari care sa iti fie "spate"

| MarianWLF a răspuns (pentru Kazumi):

"I-as fi dat un upercut", amuzanta faza ai vot de la mine laughing

| FaithGaga explică (pentru Kazumi):

Fetitele alea nu sunt prietenele mele, doar ma stiu pentru ca mai stateam pe acolo... Mersi, oricum! Si da, nici mie nu mi-a venit sa cred ca a facut-o, a fost scarbos. Probabil a avut tupeu pentru ca eram in afara scolii...

| Kazumi a răspuns (pentru MarianWLF):

Poi m-am enervat bre.I-as fi aruncat o privire flegmatica si da-i cu pumni picioare coate de toate.Am zis upercut fiindca la aia ma pricep cel mai bine. laughing

| MarianWLF a răspuns (pentru Kazumi):

E bine sa stii mai ales in zilele de azi cand pe strada sunt tot felul de nebuni in libertate. Fac lupte da upercutu nu imi intra bine, tot ciobaneasca e baza laughing
Faithgaga daca esti din Brasov ti-l aranjez eu, nu am nevoie de nici 5 minute sa fac asta laughing